27 Niedziela Zwykła – 06.10.2013 r.

Przeżywamy w dzisiejszą niedzielę nasz Odpust parafialny ku czci św. Franciszka z Asyżu. Słowo Boże głosi Ojciec Damian Basarab Franciszkanin. Na uroczystą Sumę zapraszamy o godz. 13.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości odpustowych: Kapłanom, Siostrom zakonnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu organiście, Paniom dekorującym i sprzątającym kościół, Panom kościelnym, Paniom pracującym w kuchni, wszystkim wspólnotom parafialnym składamy serdeczne Bóg zapłać.
Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w Syrii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Z tej okazji w całej Polsce są organizowane zbiórki pieniężne na pomoc dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości i biednych rodzin, aby mogły uczyć się i studiować. Chciejmy i my naszymi ofiarami wesprzeć to wspaniałe „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży, które potrwają do środy włącznie. Prowadzone będą przez Diakonię domowego Kościoła. Nauki będzie głosił ks. Jan Minkiewicz.
Miesiąc październik poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. Dzieci zapraszamy w październiku na nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe przez cały miesiąc po wieczornych Mszach św. Zachęcamy zatem drogich parafian do zapisywania się do wspólnoty Żywego Różańca. Można to uczynić po Mszach św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
W tym tygodniu:

W poniedziałek 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej. Po wieczornej Mszy św. wymiana tajemnic Żywego Różańca.
We wtorek 8 października – spotkanie Rodziny Franciszkańskiej o godz. 16.30.
W środę 9 października – Św. Wincentego Kadłubka, biskupa.
W czwartek 10 października – po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Marana Tha.

Dary dla rodzin biednych i potrzebujących będą wydawane w piątek 11 października od godz. 14.00.
W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

Pan odwołał do wieczności:

Śp. Wiesława Sękowskiego, lat 65 z ul. Kartuskiej
Śp. Marka Dzierkowskiego, lat 60 z ul. Struga
Śp. Wandę Koss, lat 81 z ul. Kartuskiej
Śp. Andrzeja Stępień, lat 67
Polecajmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu.