30 Niedziela Zwykła – 27.10. 2013 r.

1. W ostatnią niedzielę października w świątyniach poświęconych, których data poświęcenia nie jest znana przeżywana jest Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Nasz Kościół był konsekrowany i poświęcony 4 grudnia 1906 r. przez biskupa Rosentretera.
  2. Na ostatnie już nabożeństwa Różańcowe zapraszamy dzieci o godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe po wieczornych Mszach św.
    • W poniedziałek 28 października – święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin Proboszcza Seniora – Ks. Tadeusza.
    • W środę 30 października zapraszamy dzieci do spowiedzi św. z racji , że w I piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Spowiedź od godz. 16.00.
    • W piątek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Procesja za zmarłych z Mszą św. na cmentarzu Emaus o godz. 14.00. Jest to I piątek miesiąca.
    • W sobotę 2 listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 oraz po południu 17.00 i 18.00. Msza św. o godz. 18.00 w dzień zaduszny i we wszystkie czwartki listopada jest sprawowana w intencji zmarłych, za których modlimy się w wypominkach. Po rannych Mszach św. kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Ks. Marcin odwiedzi chorych w przyszłym tygodniu.
  4. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Przez cały dzień Wszystkich Świętych i Dzień zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych we wszystkich kościołach i kaplicach spełniając następujące warunki:
    • pobożne nawiedzenie kościoła
    • odmówienie Ojcze nasz … i Wierzę w Boga …
    • spowiedź i Komunia Św.
    • dowolna modlitwa w intencji Ojca Św.
  5. Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym oraz 1 i 2 listopada na cmentarzach – Łostowickim i Emaus. Różaniec za zmarłych z wypominkami codziennie o godz. 17.15 oprócz niedziel.
  6. Duszpasterstwo młodych zaprasza 1 listopada na Litanię Miast w Gdańsku przy Pomniku Poległych Stoczniowców o godz. 19.45. Szczegóły w gablocie.
  7. Duszpasterstwo Ludzi Morza zaprasza na Zaduszki Morskie. Nabożeństwo odbędzie się 2 listopada o godz. 20.00 na plaży w Sopocie przy kaplicy „O szczęśliwy powrót” – obok przystani rybackiej.
  8. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
      • Śp. Apolonię Karpińską, lat 81
      • Śp. Leokadię Malitka, lat 87

Polecajmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu.