32 Niedziela Zwykła – 10.11.2013 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 5 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie w niedzielę 24 listopada.
  2. Różaniec za zmarłych z wypominkami codziennie o godz. 17.15 oprócz niedziel. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach we wszystkie czwartki listopada o godz. 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę klerycy będą zbierali ofiary na tacę przeznaczoną na nasze Seminarium Duchowne w Gdańsku Oliwie.
    • W poniedziałek 11 listopada – Św. Marcina z Tours, biskupa. Przeżywamy 95 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00, 8.30, 10.00 w intencji Ojczyzny i 18.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy oddali życie w obronie suwerenności i wolności Ojczyzny. Ks. Arcybiskup zaprasza na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny do Bazyliki Mariackiej o godz. 12.00.
    • We wtorek 12 listopada – Św. Jozafata, biskupa i męczennika.
    • W środę 13 listopada – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
    • W sobotę 16 listopada – MB Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Zapraszamy na koncert – „Pamięci Stefana Stuligrosza i Macieja Płażyńskiego” o godz. 19.00 do Bazyliki Mariackiej w wykonaniu „Poznańskich Słowików’. Wstęp wolny.
  5. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
      • Śp. Halinę Walder, lat 91 z ul. Kolonia Zręby
      • Śp. Tomasza Wilkowskiego, lat 66 z ul. Komorowskiego
      • Śp. Zbigniewa Stępniewskiego, lat 66 z ul. Gdyńskiej
      • Śp. Lidię Kurzycę, lat 68 z ul. Szarej

Polecajmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu.

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej zaprasza młodzież na kolejny Wieczór Modlitwy Młodych, który odbędzie się w piątek, 15 listopada br. w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie. Więcej informacji w gablocie.