1 Niedziela Adwentu – 01.12. 2013 r.

1. Wraz z dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Uwierzyć w Syna Bożego”, a także rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Mirosław Serzycki z Rynu na Mazurach. Serdecznie zachęcamy do udziału i owocnego przeżycia czasu rekolekcji.

2. Msze św. „Roratnie” od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki również o godz. 6.30. Zachęcamy, aby dzieci przynosiły z sobą lampiony. W czasie adwentu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

3. Poświęcone opłatki są rozprowadzane w kiosku, biurze parafialnym, zakrystii oraz podczas niedzielnych Mszy św. w przedsionkach kościoła. Składane ofiary przeznaczone są na potrzeby remontowe kościoła.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla biednych rodzin. Ofiary można składać również do skarbony przy figurze św. Antoniego. W kaplicy Matki Bożej można do koszy składać produkty żywnościowe o dłuższej przydatności do spożycia dla rodzin potrzebujących.

5. Wizytę duszpasterską – Kolędę rozpoczniemy od poniedziałku 9 grudnia.

6. Wspólnota Marana Tha zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św.

7. W grudniu i styczniu nie będą odbywały się spotkania przygotowujące dzieci do I-Komunii Św.

• W poniedziałek 2 grudnia – po Mszy św. o godz. 18.30 wymiana tajemnic Żywego Różańca.
  • We wtorek 3 grudnia – Św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  • W czwartek 5 grudnia – modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • W piątek 6 grudnia – Św. Mikołaja, biskupa. Jest to I piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00.
  • W sobotę 7 grudnia – Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Po rannych Mszach św. kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W przyszłą niedzielę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone medaliki dzieciom Pierwszokomunijnym.

9. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Polecamy najnowszy numer Gościa niedzielnego, książki, modlitewniki, lampiony, wigilijne świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Prosimy o większe zainteresowanie i zachęcamy do licznego nabywania i czytania czasopism religijnych.

• Śp. Klarę Lange, lat 85 z ul. Kartuskiej
  • Śp. Kazimierza Marciniuk, lat 62 z ul. Nowogródzkiej