Budżet Obywatelski – Projekt „Park na Zboczu”

Kilkuletnie zabiegi mieszkańców dzielnic, Siedlec i Wzgórze Mickiewicza, także członków Stowarzyszenia oraz radnych Wzgórza Mickiewicza zmierzały do zbudowania pomiędzy ulicą Szarą, a Maryli, na stokach Doliny Siedleckiej, parku. Teren ten obecnie jest zaniedbany, wręcz straszny i niebezpieczny, jego zagospodarowanie poprawi nie tylko estetykę naszego najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim podkreśli godność i dumę mieszkańców. Oto bowiem Oni zyskają ciepły, zadbany i bezpieczny teren – dla rekreacji, spacerów i wypoczynku.

A jeżeli ziści się koncepcja urbanistyczna, która staraniem społecznym została zaprojektowana – będzie to przepiękny park, którym będziemy się chwalić przed całym miastem. Ta inwestycja może mieć również kapitalne znaczenie kulturotwórcze. Zadbany, pielęgnowany, nasz park- po prostu wstyd będzie zaśmiecać.

Czy nam się to uda i na ile to zadanie jest realne ?

Projekt parku już jest, można się z nim zapoznać. Został zaakceptowany przez włodarzy miasta. I jeżeli, w ramach budżetu obywatelskiego, mieszkańcy wskażą na na ten projekt, to środki na wykonanie dokumentacji budowlanej – zgodnej z prezentowaną koncepcją – będą zagwarantowane. Do nas należy więc decyzja!

Ireneusz Lipecki

Prezes Zarządu Stowarzyszenia

„Park na Zboczu” (Okręg 3, nr 40)

 

Park na Zboczu KoncepcjaUlotka_2

Ulotka_1