8 Niedziela Zwykła – 02.03.2014 r.

1. Różaniec w intencji Ojczyzny od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
  2. Trwają prace remontowe w zakrystii. W minionym tygodniu udało się zamontować nową rozdzielnię instalacji elektrycznej na kościół. Ofiary na ten cel prosimy składać w zakrystii, biurze parafialnym oraz można przelewać na konto parafialne. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na nowe meble do nowej zakrystii kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
    • W poniedziałek 3 marca – zapraszamy po wieczornej Mszy na wymianę tajemnic Żywego Różańca.
    • We wtorek 4 marca – święto Św. Kazimierza, Królewicza. Spotkanie rodziny franciszkańskiej o godz. 16.30.
    • W środę 5 marca – rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. w popielec rano o godz. 7.00, 8.00, 9.00, po południu o godz. 17.00, 18.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
    • W czwartek 6 marca – po wieczornej Mszy św. modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. I czwartek miesiąca.
    • W piątek 7 marca – spowiedź na rannych Mszach Św. oraz po południu od godz. 16.00. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00.
    • We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. zakończone nabożeństwem modlitewno – adoracyjnym.
    • We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
    • Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży rozpoczną się od II Niedzieli Wielkiego Postu – 16 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Piotr Ramusiewicz.
  4. W środę po wieczornej Mszy św. Wspólnota Marana – Tha zaprasza na spotkanie w salce katechetycznej.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone książeczki dzieciom I-komunijnym.
  6. Na ostatnich ławkach z tyłu kościoła i przy bocznym wyjściu są wyłożone gazety przedstawiające pracę Caritasu i zachęcające do przekazywania 1% podatku na jego działalność.
  7. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 24 – 27 kwietnia do Częstochowy, Zakopanego, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. Koszt wynosi 490 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
  8. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.