1 Niedziela Wielkiego Postu – 09.03.2014 r.

1. Witamy kleryka naszego seminarium Ks. Rafała Grejciun, który we wszystkie niedziele Wielkiego Postu będzie w naszej parafii odbywał swoją praktykę.
  2. Różaniec w intencji Ojczyzny od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
  3. Trwają prace remontowe w zakrystii. Ofiary na ten cel prosimy składać w zakrystii, biurze parafialnym oraz można przelewać na konto parafialne. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. Wspólnota Marana – Tha zaprasza na spotkanie w salce katechetycznej.
  5. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu prowadzoną przez wspólnoty naszej parafii.
  6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. zakończone nabożeństwem modlitewno – adoracyjnym.
  7. We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
  8. Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży rozpoczną się od II Niedzieli Wielkiego Postu – 16 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Piotr Ramusiewicz. Na ostatnich ławkach i przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są wyłożone programy rekolekcji. Można je zabierać dla siebie i sąsiadów.
  9. W przyszłą niedzielę ofiary złożone do puszek są przeznaczone na potrzeby misji – Ad Gentes. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  10. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
  11. Przy wyjściu z kościoła można zabierać skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną na pomoc rodzinom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przynosimy w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
  12. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 24 – 27 kwietnia do Częstochowy, Zakopanego, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. Koszt wynosi 490 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
  13. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Zbigniewa Kłopotek, lat 60 z ul. Bądkowskiego
    • Śp. Leokadię Janus, lat 79 z ul. Kartuskiej