2 Niedziela Wielkiego Postu – 16.03.2014 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Rekolekcje poprowadzi Ks. Piotr Ramusiewicz. Na ostatnich ławkach i przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są wyłożone programy rekolekcji. Można je zabierać dla siebie i sąsiadów. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
  2. W dzisiejszą niedzielę ofiary złożone do puszek są przeznaczone na potrzeby misji – Ad Gentes. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  3. Różaniec w intencji Ojczyzny od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
  4. Trwają prace remontowe w zakrystii. Ofiary na ten cel prosimy składać w zakrystii, biurze parafialnym oraz można przelewać na konto parafialne. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. W środę 19 marca – Uroczystość Św. Józefa oblubieńca NMP. Po wieczornej Mszy św. Wspólnota Marana – Tha zaprasza na spotkanie w salce katechetycznej.
  6. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej.
  7. We wszystkie  piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. zakończone nabożeństwem modlitewno – adoracyjnym.
  8. We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
  9. W tym tygodniu nie będzie katechez I – komunijnych. Dzieci uczestniczą w rekolekcjach.
  10. Ruchy małżeńskie i rodzinne zapraszają na Drogę Krzyżową do Katedry Oliwskiej – 21 marca o godz. 19.00. Tematem rozważań będzie „Małżeństwo w świetle Krzyża”.
  11. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim. Ponadto w 5 niedzielę WP odbędzie się zbiórka do puszek na paczki dla biednych i potrzebujących rodzin z naszej parafii.
  12. Przy wyjściu z kościoła można zabierać skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną na pomoc rodzinom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przynosimy w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
  13. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami możemy wesprzeć wolontariuszy pomagających w zbieraniu środków dla chorych dzieci.
  14. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp.  Dariusza Wójtowicz, lat 55 z ul. Szarej