Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 20.04.2014 r.

1. „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.” Aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, co martwe, niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności. Z tej okazji wszystkim drogim parafianom i gościom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne: Niech w naszych sercach rozkwita żywa wiara i nadzieja, niech Słowo Boże rozprasza niepewności i trudności życia codziennego, niech Chrystus Zmartwychwstały napełnia nasze serca błogosławieństwem i radością.
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. Taca z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na uczelnie katolickie. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
  3. Rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy prosić Boga o Jego miłosierdzie dla nas i całego świata.
  4. Pragniemy również przygotować się do uroczystości kanonizacji Bł. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy codziennie na modlitwy za wstawiennictwem Błogosławionego po wieczornej Mszy św. Natomiast w czwartek, piątek i sobotę na nabożeństwa dziękczynne za dar życia i pontyfikatu Bł. Jana Pawła II. W niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy o godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 20.00 na wieczór ze Św. Janem Pawłem II zakończony Apelem Jasnogórskim.
  5. Z serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tegorocznych świąt. Drogim Księżom, Siostrom zakonnym, Służbie liturgicznej, Panom kościelnym, Panu organiście, Panom i Paniom, którzy pomagali w przygotowaniu, dekorowaniu i sprzątaniu kościoła, Paniom pomagającym w zespole „Caritas”, młodzieży, wspólnotom duszpasterskim i wszystkim parafianom za wszelką okazaną pomoc i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim ciekawe artykuły związane ze świętami Wielkanocnymi.
    •       Śp. Annę Szparagę, lat 84 z ul. Kartuskiej
    •       Śp. Romana Ziemnickiego, lat 65 z ul. Pobiedzisko