2 Niedziela Wielkanocna – 27.04.2014 r.

1. Rozpoczynamy 70 Tydzień Miłosierdzia Bożego przeżywany pod hasłem „Święty Jan Paweł II – Apostoł Miłosierdzia”.
  2. W poniedziałek 28 kwietnia – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wspólnota Marana Tha zaprasza na spotkanie po wieczornej Mszy św.
  3. Katechezy dla dzieci I -Komunijnych tylko w poniedziałek 28 kwietnia.
  4. We wtorek 29 kwietnia – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych.
  5. W czwartek 1 maja – wspomnienie Św. Józefa rzemieślnika. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w tym dniu o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Przez cały miesiąc maj zapraszamy o godz. 20.30 na uroczyste nabożeństwa majowe zakończone Apelem Jasnogórskim. Nabożeństwa majowe będą również sprawowane po wieczornych Mszach św. Na Wzgórzu Mickiewicza nabożeństwo majowe przy kapliczce odbywa się tradycyjnie o godz. 19.00, do udziału w którym serdecznie zachęcamy. Począwszy od maja pragniemy każdego 13 dnia miesiąca do października o godz. 20.00 gromadzić się na Mszy św. Fatimskiej zakończonej procesją z Różańcem wokół kościoła.
  6. W piątek 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Spowiedź św. na rannych Mszach św. Po południu spowiedź od godz. 16.00. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ.
  7. W sobotę 3 maja przeżywamy uroczystość NMP Królowej Polski, a także rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Po Mszach św. odnowienie Aktu oddania Polski NMP. Jest to również I sobota miesiąca.
  8. Chorych Kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną w przyszłą sobotę 10 maja.
  9. W przyszłą niedzielę wolontariusze będą zbierali ofiary do puszek na wyjazd i pomoc dzieciom w Kazachstanie.
  10. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Tadeusza Talachę, lat 93 z ul. Tarasy
    • Śp. Halinę Aljewicz, lat 65 z ul. Szarej