7 Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie – 01.06.2014 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu:
  • W dzisiejszą niedzielę 1 czerwca – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to zarazem Światowy Dzień Dziecka. Dziś zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Gdańskiej oraz zbiórka na pomoc dla dziecka przez Fundację praw dziecka – Angel.
  • W poniedziałek 2 czerwca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wymianę tajemnic Żywego Różańca.
  • We wtorek 3 czerwca – Św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników. Zapraszamy na spotkanie III Zakonu Św. Franciszka o godz. 16.30.
  • W środę 4 czerwca – wspólnota Marana Tha zaprasza na spotkanie po wieczornej Mszy św.
  • W czwartek 5 czerwca – Św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Jest to I czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i św. powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na krąg Biblijny.
  • W piątek 6 czerwca – I piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. Po południu od godz. 16.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. Pierwszopiątkową o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ.
  • W sobotę 7 czerwca – po rannych Mszach św. kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Ks. Michał swoich chorych odwiedzi w następną sobotę 14 czerwca. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W przyszłą niedzielę 8 czerwca – przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 3. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do NSPJ po wieczornych Mszach Św.
 4. Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych i Rada Osiedla Wzgórze Mickiewicza zapraszają dzisiaj na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w godz. 10.00 – 13.00 przy placu zabaw – róg Soplicy i Wojskiego.
 5. Zapraszamy młodzież na wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy w najbliższą sobotę. Pozostało kilka wolnych miejsc. Koszt wyjazdu wynosi 50 zł. Zapisy i szersze informacje u Ks. Michała.
 6. Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku i Rada Osiedla Siedlce zapraszają na wykłady pana Andrzeja Januszajtisa – znanego popularyzatora wiedzy o Gdańsku w środę 4 czerwca o godz. 18.40 o historii kościoła Chrystusa Króla w salce parafialnej przy ul. Ks. Rogaczewskiego. Również w czwartek 5 czerwca o godz. 18.30 w naszym kościele zapraszamy na wykład o dziejach kościoła Św. Franciszka z Asyżu. Bliższe informacje w gablotach.
 7. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 8. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Huberta Czapiewskiego, lat 83 z ul. Czereśniowej