Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 08.06.2014 r.

2. W dzisiejszą niedzielę – przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Św. Kończy się okres wielkanocny. Od jutra rozpoczynamy w kościele okres zwykły. Ofiary dziś składane do puszek przeznaczone są na pomoc wszystkim poszkodowanym na Bałkanach. Bóg zapłać za złożone ofiary.
    • W poniedziałek 9 czerwca – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to drugi dzień Zielonych Świąt.
    • We wtorek 10 czerwca – Bł. Bogumiła, biskupa.
    • W środę 11 czerwca – Św. Barnaby, Apostoła
    • W czwartek 12 czerwca – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne i wszystkich wiernych na Adorację Najświętszego Sakramentu.
    • W piątek 13 czerwca – Św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła. Wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy na Mszę św. Fatimską połączoną procesją wokół kościoła i rozważaniami Tajemnic Różańca. Prosimy zabrać ze sobą świece.
    • W sobotę 14 czerwca – Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. W tym dniu przypada rocznica św. kapłańskich Ks. Abp. Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Arcypasterzu.
    • W przyszłą niedzielę – 15. czerwca – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zgodnie z zapowiedzią Ks. Arcybiskupa ofiary do puszek będą zbierane na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  4. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do NSPJ po wieczornych Mszach Św.
  5. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Irenę Sudeńską, lat 92 z Sarnowa
    • Śp. Danutę Ostrowską, lat 84 z ul. Asesora