Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 15.06.2014 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Zgodnie z zapowiedzią Ks. Arcybiskupa ofiary do puszek przeznaczone są na budowę Świątyni Opaczności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
    • We wtorek 17 czerwca – wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
    • W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana Tha
    • W czwartek 19 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, po procesji około 13.00 i 18.00. Uroczysta suma z procesją do czterech ołtarzy o godz. 10.00. Procesja z Najświętszym sakramentem przejdzie ulicami: Kartuską, Tarasami, Zakopiańską i Kartuską do Kościoła. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych okien. Ze szczególną prośbą zwracamy się do wszystkich asyst, aby w procesji uczestniczyły wszystkie chorągwie. Prosimy również panów do niesienia baldachimu i kierowania ruchem. Prosimy także o pomoc przy budowie ołtarzy i zachowaniu powagi i rozmodlenia w czasie procesji. Nie wystawajmy na chodnikach, ale czynnie włączajmy się w śpiew i modlitwę.
    • Przez całą Oktawę Bożego Ciała z niedzielą włącznie, procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła Kościoła po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkie asysty do niesienia chorągwi oraz panów do niesienia baldachimu.
    • Wszystkich parafian, a w szczególności dziewczynki sypiące kwiatki zachęcamy do licznego udziału przez całą Oktawę Bożego Ciała.
    • W sobotę 21 czerwca – Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  4. Serdecznie prosimy parafian o przynoszenie kwiatów do sypania dla dziewczynek podczas procesji Bożego Ciała.
  5. Próba sypania kwiatów i przymierzanie strojów dla asysty dziewcząt we wtorek o godz. 17.00. Zapraszamy również dzieci Pierwszo-Komunijne do udziału w procesji Bożego Ciała.
  6. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do NSPJ po wieczornych Mszach Św.
  7. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Bolesław Sypień, lat 85 z ul. Legionów
    • Śp. Stanisław Krzywiec, lat. 79. z ul. Zielony Stok