13 Niedziela Zwykła – 29.06.2014 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
 2. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. „Świętopietrze”. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopowy. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św. Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 4. W tym tygodniu:
  • We wtorek 1 lipca – spotkanie rodziny Franciszkańskiej o godz. 16.30.
  • W czwartek 3 lipca – święto Św. Tomasza Apostoła. Modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne. Jest to I czwartek Miesiąca.
  • W piątek 4 lipca – wynagradzamy NSJ za wszystkie grzechy. Jest to I piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od. godz. 17.30.
  • W sobotę 5 lipca – wynagradzamy Niep. Sercu NMP nabożeństwem po wieczornej Mszy św. W tym dniu przypada również wspomnienie Św. Marii Goretti. Po Mszach św. okazja do modlitwy i uczczenia Jej relikwii.
 5. Nasz Parafialny Zespół Caritas uczestniczy w akcji Caritasu Archidziecezji Gdańskiej: „Tornister pełen uśmiechu”. Dlatego są rozprowadzane wśród chętnych parafian puste plecaki, do których będzie można zakupić przybory szkolne. Wypełnione plecaki należy w połowie sierpnia przynieść na parafię, aby pod koniec miesiąca obdarować dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zachęcamy drogich parafian do pomocy i licznego udziału w tej akcji charytatywnej.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz oraz zbiórka do puszek organizowana przez ministrantów i Caritas naszej parafii na letnie kolonie dla dzieci z ubogich rodzin oraz na letni wyjazd ministrantów.
 7. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne będzie czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.
 8. Przy wyjściu z kościoła są zbierane podpisy pod Obywatelskim Projektem Ustawy „Stop pedofilii”, by ochronić dzieci przed demoralizacją. By wziąć udział w akcji niezbędny jest numer pesel.
 9.  W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 10. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Janinę Makowską, lat 78 z ul. Kartuskiej
  • Śp. Bronisław Tyburczy, lat 87 z ul. Świtezianki
  • Śp. Wiktorię Podlińską, lat 84 z ul. Kartuskiej
  • Śp. Wandę Rudnicką, lat 66 z ul. Szarej