14 Niedziela Zwykła – 06.07.2014 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
 2. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na kiermasz oraz zbiórkę do puszek organizowaną przez ministrantów i Caritas naszej parafii na letnie kolonie dla dzieci z ubogich rodzin oraz na letni wyjazd ministrantów. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopowy. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św. Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 4. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek 7 lipca – po wieczornej Mszy św. wymiana Tajemnic Różańca św.
  • We wtorek 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana.
  • W piątek 11 lipca – święto Św. Benedykta, opata patrona Europy.
  • W sobotę 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  • W przyszłą niedzielę 13 lipca zapraszamy o godz. 20.00 na Mszę św. Fatimską połączoną z procesją wokół kościoła z rozważaniem tajemnic Różańca św. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 5. Nasz Parafialny Zespół Caritas uczestniczy w akcji Caritasu Archidziecezji Gdańskiej: „Tornister pełen uśmiechu”. Dlatego są rozprowadzane wśród chętnych parafian puste plecaki, do których będzie można zakupić przybory szkolne. Wypełnione plecaki należy w połowie sierpnia przynieść na parafię, aby pod koniec miesiąca obdarować dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zachęcamy drogich parafian do pomocy i licznego udziału w tej akcji charytatywnej.
 6. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.
 7. Przy wyjściu z kościoła są zbierane podpisy pod Obywatelskim Projektem Ustawy „Stop pedofilii”, by ochronić dzieci przed demoralizacją. By wziąć udział w akcji niezbędny jest numer pesel.
 8. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 9. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Stefanię Milewską, lat 86 z ul. Szarej
  • Śp. Tadeusza Łęgosz, lat 71 z ul. Magnoliowej
  • Śp. Bartłomieja Niszczot, z ul. Słoneczna Dolina
  • Śp. Franciszka Łubińskiego, lat 78 z Ciechocinka