18 Niedziela Zwykła – 03.08.2014 r.

2. Rozpoczynamy nowy miesiąc. Sierpień to miesiąc pielgrzymek zmierzających na Jasną Górę do tronu Królowej Polski. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich pątnikach upraszając im potrzebnych łask Bożych i sił w trudach pielgrzymowania. Sierpień to również miesiąc trzeźwości i abstynencji. Módlmy się w tym miesiącu za wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodziny, prosząc o dar trzeźwości. Niech nasza wstrzemięźliwość wyprosi u Boga łaskę wytrwania i wyjścia z nałogu dla wszystkich uzależnionych.
  3. Zapraszamy do naszej parafii na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
    • W poniedziałek 4 sierpnia – Św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Po wieczornej Mszy św. wymiana tajemnic Żywego Różańca.
    • W środę 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego
    • W piątek 8 sierpnia – Św. Dominika, kapłana
    • W sobotę 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, dziewicy i męczennicy – Patronki Europy
  5. W okresie wakacyjnym biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.
  6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Wypełnione plecaki prosimy do połowy sierpnia przynieść na parafię, aby pod koniec miesiąca obdarować nimi dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Bóg zapłać. Ministranci, młodzież i dzieci, również pragną podziękować za złożone ofiary, dzięki którym mogli wyjechać na wakacje.
  7. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Jana Mazur, lat 98 z ul. Kartuskiej
    • Śp. Witolda Wildę, lat 83 z ul. Świtezianki