18 Niedziela Zwykła – 03.08.2014 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
 2. Rozpoczynamy nowy miesiąc. Sierpień to miesiąc pielgrzymek zmierzających na Jasną Górę do tronu Królowej Polski. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich pątnikach upraszając im potrzebnych łask Bożych i sił w trudach pielgrzymowania. Sierpień to również miesiąc trzeźwości i abstynencji. Módlmy się w tym miesiącu za wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodziny, prosząc o dar trzeźwości. Niech nasza wstrzemięźliwość wyprosi u Boga łaskę wytrwania i wyjścia z nałogu dla wszystkich uzależnionych.
 3. Zapraszamy do naszej parafii na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 4. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek 4 sierpnia – Św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Po wieczornej Mszy św. wymiana tajemnic Żywego Różańca.
  • W środę 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego
  • W piątek 8 sierpnia – Św. Dominika, kapłana
  • W sobotę 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, dziewicy i męczennicy – Patronki Europy
 5. W okresie wakacyjnym biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.
 6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Wypełnione plecaki prosimy do połowy sierpnia przynieść na parafię, aby pod koniec miesiąca obdarować nimi dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Bóg zapłać. Ministranci, młodzież i dzieci, również pragną podziękować za złożone ofiary, dzięki którym mogli wyjechać na wakacje.
 7. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 8. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Jana Mazur, lat 98 z ul. Kartuskiej
  • Śp. Witolda Wildę, lat 83 z ul. Świtezianki
  • Śp. Weronikę Błażewicz, lat 93 z ul. Jankiela
  • Śp. Janusza Kaźmierskiego, lat 69 z ul. Bulońskiej
  • Śp. Jana Wegnera, lat 91 z ul. Kartuskiej
  • Śp. Dionizego Mamrot, lat 70 ze Sławska
  • Śp. Marka Kajdę, lat 27 z Tajlandii