19 Niedziela Zwykła – 10.08. 2014 r.

2. W sierpniu pamiętajmy o wszystkich pielgrzymach zmierzających do tronu Królowej Polski oraz o trzeźwości i abstynencji. Módlmy się za wszystkich uzależnionych od alkoholu, prosząc o dar trzeźwości, a nasza wstrzemięźliwość niech wyprosi u Boga łaskę wytrwania i wyjścia z nałogu dla uzależnionych.
  3. Zapraszamy do naszej parafii na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
    • W poniedziałek 11 sierpnia – Św. Klary, dziewicy.
    • We wtorek 12 sierpnia – Św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męczennika.
    • W środę 13 sierpnia – przypada dzień urodzin Ks. Abp. Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu. O godz. 20.00 zapraszamy na Mszę św. Fatimską połączoną z procesją i rozważaniem tajemnic Różańca św. Prosimy zabrać ze sobą świece.
    • W czwartek 14 sierpnia – Rocznica poświęcenia Kościoła Archikatedralnego w Oliwie.
    • W Piątek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00.
  5. Do końca sierpnia biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.
  6. Bierzmowanie dla dorosłych odbędzie się w poniedziałek 15 września br. o godz. 17.30 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie. Kandydatów prosimy o zgłaszanie się z metrykami chrztu w biurze parafialnym.
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Wypełnione plecaki prosimy do połowy sierpnia przynieść na parafię, aby pod koniec miesiąca obdarować nimi dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.
  8. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Stanisław Bronisławski, lat 83 z ul. Dąbrówki
    • Śp. Norbert Markowski, lat 87 z ul. Kartuskiej