21 Niedziela Zwykła – 24.08.2014 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
 2. Zapraszamy do naszej parafii na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 3. W tym tygodniu:
  • We wtorek 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej. Na wszystkich Mszach św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, dodatkowa o 9.00 i o 18.00. W Szczególny sposób modlimy się za prześladowany Kościół w Iraku.
  • W środę 27 sierpnia – Św. Moniki. Apostolat Maryjny zaprasza na spotkanie po wieczornej Mszy św.
  • W czwartek 28 sierpnia – Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  • W piątek 29 sierpnia – męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.
  • W przyszłą niedzielę 31 sierpnia – zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Msze św. rozpoczynające Nowy Rok Szkolny. Młodzież na godz. 10.00, dzieci na 11.30. Na tej Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zachęcamy młodzież i dzieci do skorzystania z sakramentu pojednania. Po mszach św. odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w Iraku.
 4. Do końca sierpnia biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.
 5. Bierzmowanie dla dorosłych odbędzie się w poniedziałek 15 września br. o godz. 17.30 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie. Kandydatów prosimy o zgłaszanie się z metrykami chrztu w biurze parafialnym.
 6. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyłączyli się do akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Mszę św. dziękczynną w intencji ofiarodawców odprawimy14 września o godz. 11.30.
 7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium MB w Trąbkach Wielkich. Wyjazd 9 września o godz. 16.15 sprzed kościoła. Koszt 15 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. i biurze parafialnym.
 8. Zapraszamy do udziału w festynie dzielnicowym „Zrozumieć Sierpień” w przyszłą niedzielę 31 sierpnia od godziny 14:00 przy 8 Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Kartuskiej 128. W trakcie festynu przewidziane są m.in. przejazd rowerowy, występ chóru, pokaz judo i spektakle.
 9. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 10. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Halinę Wielgosińską, lat 79 z ul. Kościuszki