22 Niedziela Zwykła – 31.08.2014 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę 31 sierpnia – zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Msze św. rozpoczynającą Nowy Rok Szkolny. Młodzież na godz. 10.00, dzieci na 11.30. Na tej Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zachęcamy młodzież i dzieci do skorzystania z sakramentu pojednania.
 2. Różaniec w intencji Ojczyzny codziennie o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek 1 września – bł. Bronisławy, dziewicy; po wieczornej Mszy św. wymiana Tajemnic Różańca.
  • We wtorek 2 września – spotkanie Rodziny Franciszkańskiej o 16:30
  • W środę 3 września – św. Grzegorza Wielkiego, papieża; po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Marana Tha.
  • W czwartek 4 września – modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne
  • W piątek 5 września – I piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ i adoracja Najświętszego Sakramentu
  • W sobotę 6 września – po rannych Mszach św. kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych. Ksiądz Adam odwiedzi swoich chorych w innym terminie. Jest to I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po wieczornej Mszy św.
 4. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyłączyli się do akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Mszę św. dziękczynną w intencji ofiarodawców odprawimy w niedzielę 14 września o godz. 11.30.
 5. Chłopców pragnących służyć przy ołtarzu jako ministranci prosimy o kontakt z Ks. Michałem.
 6. W gablocie można zapoznać się z programem uroczystości odpustowych w sanktuarium Maryjnym w Trąbkach Wielkich i w Swarzewie. Nastąpiła zmiana terminu pielgrzymki parafialnej do Trąbek Wielkich. Wyjeżdżamy w czwartek 11 września o 16:15. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
 7. Bierzmowanie dla dorosłych odbędzie się w poniedziałek 15 września br. w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie. Kandydatów prosimy o zgłaszanie się z metrykami chrztu w biurze parafialnym.
 8. Zachęcamy do obejrzenia filmu ewangelizacyjnego „Marry’s Land”- „Ziemia Maryi” w Gdańskim Centrum Kinowym przy ul. Długiej 57.
 9. Dziś odbywa się zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.
 10. W kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.
 11. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Jacka Nikiel, lat 43
  • Śp. Helenę Olczak, lat 83 z ul. Bądkowskiego