26 Niedziela Zwykła – 28.09.2014 r.

• W poniedziałek 29 września – Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
    • We wtorek 30 września – Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
    • We środę 1 października – Św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Od środy przez cały miesiąc będziemy się gromadzić na modlitwie Różańcowej po wieczornej Mszy św. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Matka Boża obiecała, że „ci, którzy zawierzą Mi przez różaniec, nie zginą. To o co prosić będziecie przez mój różaniec, otrzymacie”. Zachęcamy zatem drogich parafian do zapisywania się do wspólnoty Żywego Różańca. Można to uczynić po Mszach św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
    • W czwartek 2 października – Św. Aniołów Stróżów. Jest to I czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
    • W piątek 3 października – wynagradzamy NSPJ. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • W sobotę 4 października – Św. Franciszka z Asyżu. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po wieczornej Mszy św. Po rannych Mszach św. kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Jest to również dzień imienin Papieża Franciszka. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojcu Świętym.
    • Uroczystości Odpustowe ku czci Św. Franciszka z Asyżu przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 5 października. Słowo Boże będzie głosił Ojciec Damian Myk ze zgromadzenia O. Pallotynów. Na uroczystą Sumę odpustową pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Gocłowskiego zapraszamy o godz. 13.00. Na tej Mszy św. zostanie poświęcony nowy obraz M. B. Częstochowskiej. Po Mszy św. zapraszamy na wymianę tajemnic Żywego Różańca. Od tego miesiąca wymiana odbywać się będzie w każdą I Niedzielę miesiąca.
  2. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana – Tha w środę po wieczornej Mszy św.
  3. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się tekstami Pisma Świętego i nauczyć się je czytać, a więc zwłaszcza osoby początkujące.
  4. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sokółki, a także Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Suchowoli w piątek, sobotę i niedzielę 17, 18 i 19 października. Koszt 350 zł, zapisy w zakrystii. Wyjazd w piątkowe popołudnie.
  5. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Krystynę Stefanowską, lat 67 z ul. Pana Tadeusza