27 Niedziela Zwykła – 05.10.2014 r.

 1. Przeżywamy w dzisiejszą niedzielę nasz Odpust parafialny ku czci św. Franciszka z Asyżu. Słowo Boże głosi Ojciec Damian Myk Pallotyn. Na uroczystą Sumę zapraszamy o godz. 13.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości odpustowych: Kapłanom, Siostrom zakonnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu organiście, Paniom dekorującym i sprzątającym kościół, Panom kościelnym, Paniom pracującym w kuchni, wszystkim wspólnotom parafialnym składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu:
  • We wtorek 7 października -wspomnienie NMP Różańcowej.
  • W czwartek 9 października – Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  • W przyszłą niedzielę 12 października kazania będzie głosił ojciec Bogdan Rudnicki. Po mszach Św. będzie możliwość nabycia jego kolejnej najnowszej książki „Jesteśmy śladem stopy na piasku czasu”. Znajdziemy tam same przykłady z życia. Zachęcamy do zakupu książki.
 3. Miesiąc październik poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. Dzieci zapraszamy w październiku na nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe przez cały miesiąc po wieczornych Mszach św. Zachęcamy zatem drogich parafian do zapisywania się do wspólnoty Żywego Różańca. Można to uczynić po Mszach św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
 4. Spotkanie Rodziny Franciszkańskiej we wtorek o 16:30.
 5. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana – Tha w środę po wieczornej Mszy św.
 6. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się tekstami Pisma Świętego i nauczyć się je czytać, a więc zwłaszcza osoby początkujące.
 7. Zapraszamy młodzież na inauguracyjne spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej parafii w czwartek na godz. 19:00 do salki katechetycznej.
 8. Wspólnoty naszej parafii zapraszają na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek po nabożeństwie różańcowym.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Z tej okazji w całej Polsce są organizowane zbiórki pieniężne na pomoc dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości i biednych rodzin, aby mogły uczyć się i studiować. Chciejmy i my naszymi ofiarami wesprzeć to wspaniałe „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sokółki, a także Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Suchowoli w piątek, sobotę i niedzielę 17, 18 i 19 października. Koszt 350 zł, zapisy w zakrystii. Wyjazd w piątkowe popołudnie.
 11. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 12. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Lidię Kryczało, lat 83 z ul. Kartuskiej
  • Śp. Mieczysława Komstę, lat 82 z ul. Szarej