28 Niedziela Zwykła – 12.10.2014 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – „Świętymi bądźcie”. Z tej okazji w całej Polsce są organizowane zbiórki pieniężne na pomoc dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości i biednych rodzin, aby mogły uczyć się i studiować. Chciejmy i my naszymi ofiarami wesprzeć to wspaniałe „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. W tym tygodniu:
  • W dzisiejszą niedzielę witamy w naszej parafii ojca Bogdana Rudnickiego, który wygłosi do nas Słowo Boże. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia jego kolejnej, najnowszej książki „Jesteśmy śladem stopy na piasku czasu”. Znajdziemy tam same przykłady z życia. Zachęcamy do zakupu.
  • W poniedziałek 13 października – Bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana. Zapraszamy również na ostatnią w tym roku Mszą św. Fatimską o godz. 20.00 zakończoną procesją wokół kościoła z rozważaniami tajemnic Różańca. Prosimy zabrać ze sobą świece.
  • W środę 15 października – Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Spotkanie wspólnoty Marana Tha po nabożeństwie różańcowym.
  • W czwartek 16 października – Św. Jadwigi Śląskiej. Dzień dziękczynienia za dar życia i pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Spotkanie Kręgu Biblijnego po nabożeństwie różańcowym.
  • W piątek 17 października – Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • W sobotę 18 października – święto Św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to patronalne święto Służby Zdrowia.
  • W niedzielę 19 października – niedziela misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny.
 3. Zapraszamy dzieci na nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe przez cały miesiąc po wieczornych Mszach św.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się tekstami Pisma Świętego i nauczyć się je czytać, a więc zwłaszcza osoby początkujące.
 5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodych na Mszę Świętą w czwartek o godzinie 19:15.
 6. Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła oraz przy bocznych wyjściach. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym.
 7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sokółki, a także Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Suchowoli i Różanegostoku od 17 do 19 października. Koszt 350 zł, zapisy w zakrystii. Wyjazd w piątek o 15:00 sprzed kościoła.
 8. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 9. Przywracamy w naszej parafii stary zwyczaj odmawiania krótkiej modlitwy do św. Michała Archanioła na zakończenie Mszy Świętej. Teksty wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do wspólnego odmawiania.
 10. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Ewę Chajewską, lat 85 z ul. Dywizjonu 303, dawną naszą parafiankę