30 Niedziela Zwykła – 27.10.2014 r.

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje ewangelizacyjne, które prowadzi Ks. Łukasz Wisiecki z diecezji pelplińskiej. Nauki rekolekcyjne odbywają się dziś podczas Mszy Świętych oraz w poniedziałek, wtorek i środę 27-29 października o godzinie 20:00 w kościele.
 2. W ostatnią niedzielę października w świątyniach poświęconych, których data poświęcenia nie jest znana przeżywana jest Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Nasz Kościół był konsekrowany i poświęcony 4 grudnia 1906 r. przez biskupa Rosentretera.
 3. Na ostatnie już nabożeństwa Różańcowe dzieci zapraszamy na godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe po wieczornych Mszach św.
 4. W tym tygodniu:
  • We wtorek 28 października – święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin Proboszcza Seniora – Ks. Tadeusza.
  • W sobotę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Procesja za zmarłych z Mszą św. na cmentarzu Emaus o godz. 14.00. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po wieczornej Mszy Świętej. Kapłani odwiedzą chorych w sobotę 8 listopada.
  • W niedzielę 2 listopada –  wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msza św. o godz. 18.00 w dzień zaduszny i we wszystkie czwartki listopada będzie sprawowana w intencji zmarłych, za których modlimy się w wypominkach.
  • Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Przez cały dzień Wszystkich Świętych i Dzień zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych we wszystkich kościołach i kaplicach spełniając następujące warunki:
   • pobożne nawiedzenie kościoła
   • odmówienie Ojcze nasz … i Wierzę w Boga …
   • spowiedź i Komunia Św.
   • dowolna modlitwa w intencji Ojca Św.
 5. Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym oraz 1 i 2 listopada na cmentarzach – Łostowickim i Emaus. Różaniec za zmarłych z wypominkami codziennie o godz. 17.15 oprócz niedziel.
 6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek 27.10 o 16:30.
 7. Spotkanie wspólnoty Marana Tha w środę 29.10 po wieczornej Mszy Świętej.
 8. Wraz z Radą Osiedla Siedlce zapraszamy na odsłonięcie obelisku upamiętniającego ofiary wybuchu gazu z 1976 roku przy ul. Struga 12 w środę 29.10 o godz. 10:00.
 9. Krąg Biblijny spotyka się w czwartek 30.10 po wieczornej Mszy Świętej.
 10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do wspólnego udziału w wydarzeniu Holy Wins w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu w piątek 31 października, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych. Wyruszamy sprzed naszego kościoła o godzinie 19:00.
 11. Zapraszamy do udziału  w Litanii Miast w Gdańsku przy Pomniku Poległych Stoczniowców w sobotę 1 listopada o godz. 19.45.
 12. Duszpasterstwo Ludzi Morza zaprasza na Zaduszki Morskie. Nabożeństwo odbędzie się 2 listopada o godz. 20.00 na plaży w Sopocie przy kaplicy „O szczęśliwy powrót” – obok przystani rybackiej.
 13. Przywracamy w naszej parafii stary zwyczaj odmawiania krótkiej modlitwy do św. Michała Archanioła na zakończenie Mszy Świętej. Teksty wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do wspólnego odmawiania.
 14. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 15. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Helenę Zander l. 88 z ul. Kartuskiej
  • Śp. Władysława Kryczało l. 88 z ul. Kartuskiej
  • Śp. Józefa Nagelskiego l. 82 z ul. Rubinowej