31 Niedziela Zwykła – 02.11.2014 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msze św. w porządku niedzielnym. Msza św. w dniu dzisiejszym o godz. 18.00 oraz we wszystkie czwartki listopada będzie sprawowana w intencji zmarłych, za których modlimy się w wypominkach.
    • W poniedziałek 3 listopada wymiana Tajemnic Żywego Różańca po wieczornej Mszy św.
    • We wtorek 4 listopada – Św. Karola Boromeusza, biskupa. Spotkanie Wspólnoty Franciszkańskiej o godz. 16.30.
    • W czwartek 5 listopada – modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Jest to I czwartek miesiąca.
    • W piątek 6 listopada – spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Dzieci zapraszamy na Mszę Pierwszopiątkową o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. modlitwy wynagradzające NSPJ.
    • W sobotę 8 listopada – kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych.
    • W Nawiązaniu do decyzji KEP każda 2 niedziela listopada jest dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tej niedzieli będzie „Syria”. Przed Kościołem odbędą się zbiórki do puszek dla cierpiących i prześladowanych Chrześcijan w tym Kościele
    • Od przyszłej niedzieli będziemy mogli oglądać wystawę związaną z życiem i pracą oraz prześladowaniem i męczeńską śmiercią Ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 Pan dr Karol Nawrocki z IPN wygłosi wykład na temat Ks. Jerzego pt. „Kapłan Niezłomny. Z życia i śmierci Ks. Jerzego”. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy.
    • Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Przez cały dzień Wszystkich Świętych i Dzień zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych we wszystkich kościołach i kaplicach spełniając następujące warunki:
      • pobożne nawiedzenie kościoła
      • odmówienie Ojcze nasz … i Wierzę w Boga …
      • spowiedź i Komunia Św.
      • dowolna modlitwa w intencji Ojca Św.
  3. Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym oraz dzisiaj na cmentarzach – Łostowickim i Emaus. Różaniec za zmarłych z wypominkami codziennie o godz. 17.15 oprócz niedziel.
  4. Spotkanie wspólnoty Marana Tha w środę 5 listopada po wieczornej Mszy Św.
  5. Krąg Biblijny spotyka się w czwartek 6 listopada po wieczornej Mszy Świętej.
  6. Duszpasterstwo Ludzi Morza zaprasza na Zaduszki Morskie. Nabożeństwo odbędzie się dzisiaj 2 listopada o godz. 20.00 na plaży w Sopocie przy kaplicy „O szczęśliwy powrót” – obok przystani rybackiej.
  7. Przywróciliśmy w naszej parafii stary zwyczaj odmawiania krótkiej modlitwy do św. Michała Archanioła na zakończenie Mszy Świętej. Teksty wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do wspólnego odmawiania.
  8. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Władysława Pilawę, lat 62 z ul. Niedziałkowskiego
    • Śp. Bolesława Zimmer lat 64 z ul. Pobiedzisko