01 Niedziela Adwentu – 30.11.2014 r.

1. Rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje Adwentowe, które prowadzi Ojciec Krzysztof ze zgromadzenia oo. Redemptorystów. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św. oraz od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 6.30, 8.30, 17.00, 18.30.
  2. Wraz z dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
  3. Msze św. „Roratnie” od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zachęcamy, aby dzieci przynosiły z sobą lampiony. W czasie adwentu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  4. Poświęcone opłatki są rozprowadzane w kiosku, biurze parafialnym, zakrystii  oraz podczas niedzielnych Mszy św. w przedsionkach kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę 7 grudnia – zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla biednych rodzin. Ofiary można składać również do skarbony przy figurze św. Antoniego. W kaplicy Matki Bożej można do koszy składać produkty żywnościowe o dłuższej przydatności do spożycia dla rodzin potrzebujących. W ramach Akcji Caritasu są również wyłożone torebki charytatywne, które można zabierać i napełnione przynieść przed świętami do kosza przy ołtarzu MB. Prosimy o wypełnienie danymi, które wezmą udział w losowaniu pielgrzymki do Ziemi Świętej.
  6. Wizytę duszpasterską – Kolędę rozpoczniemy od poniedziałku 8 grudnia.
    • W  poniedziałek 1 grudnia – po Mszy św. o godz. 18.30 wymiana tajemnic Żywego Różańca.
    • We wtorek 2 grudnia – o godz. 16.30 spotkanie rodziny Franciszkańskiej.
    • W środę 3 grudnia – Św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Marana Tha.
    • W czwartek 4 grudnia – Św. Barbary, męczennicy. Jest to I czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
    • W piątek 5 grudnia – I piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. i po południu od godz. 16.00. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające NSPJ.
    • W sobotę 6 grudnia – Św. Mikołaja, biskupa. Po rannych Mszach św. kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Polecamy najnowszy numer Gościa niedzielnego, książki, modlitewniki, lampiony, wigilijne świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Prosimy o większe zainteresowanie i zachęcamy do licznego nabywania i czytania czasopism religijnych.
    • Śp. Leokadię Procenko, lat 76 z ul. Olchowej