01 Niedziela Wielkiego Postu – 22.02.2015 r.

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.
  2. Różaniec w intencji Ojczyzny od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
  3. Trwają prace remontowe w zakrystii. Ofiary na ten cel prosimy składać w zakrystii, biurze parafialnym oraz można przelewać na konto parafialne. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. W środę po wieczornej Mszy św. Wspólnota Marana – Tha zaprasza na spotkanie w salce katechetycznej.
  5. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej.
  6. We wszystkie  piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.15.
  7. We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
  8. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które rozpoczną się w przyszłą II niedzielę Wielkiego Postu poprowadzi ks. Damian Nyk ze zgromadzenia księży Pallotynów.
  10. W przyszłą niedzielę ofiary złożone do puszek są przeznaczone na potrzeby misji – Ad Gentes. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  11. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
  12. Przy wyjściu z kościoła można zabierać skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną na pomoc rodzinom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przynosimy w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
  13. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 28 – 30 maja do sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, do Świebodzina, Górki Klasztornej, Lichenia oraz Gniezna i Pniew, gdzie znajduje się Sanktuarium Urszuli Ledóchowskiej. Koszt wynosi około 400 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
  14. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w dniu 27 lutego 2015 r. o godz. 16.30.
  15. Zapraszamy do kiosku parafialnego. Można tam nabyć medaliki z wizerunkiem św. Jana Pawła II.
  16. Do wieczności odeszli nasi Parafianie:
    • Śp. Jan Gawlik z ul. Kartuskiej l. 89
    • Śp. Stanisław Mirakowski z ul. Malczewskiego l. 92