II Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2015 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych. Rekolekcje poprowadzi Ks. Damian Nyk. Na ostatnich ławkach i przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są wyłożone programy rekolekcji. Można je zabierać dla siebie i sąsiadów. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
  2. Różaniec w intencji Ojczyzny od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
  3. Trwają prace remontowe w zakrystii. Ofiary na ten cel prosimy składać w zakrystii, biurze parafialnym oraz można przelewać na konto parafialne. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. W środę po wieczornej Mszy św. Wspólnota Marana – Tha zaprasza na spotkanie w salce katechetycznej.
  5. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu prowadzoną przez wspólnoty naszej parafii.
  6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.15.
  7. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godziny 16.00.
  8. We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
  9. W dzisiejszą niedzielę ofiary złożone do puszek są przeznaczone na potrzeby misji – Ad Gentes. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  10. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
  11. Przy wyjściu z kościoła można zabierać skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną na pomoc rodzinom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przynosimy w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
  12. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 28 – 30 maja do sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, do Świebodzina, Górki Klasztornej, Lichenia oraz Gniezna i Pniew, gdzie znajduje się Sanktuarium Urszuli Ledóchowskiej. Koszt wynosi około 400 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
  13. Zapraszamy do kiosku parafialnego. Można tam nabyć medaliki z wizerunkiem św. Jana Pawła II.