III Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2015 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Wielkopostne rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje prowadzi ks. Marek Siedlec.
 2. Różaniec w intencji Ojczyzny od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
 3. Zbiórka ofiar dla ludzi potrzebujących na Syberii „Dobro – Podaj Dalej”
 4. We wszystkie  piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.15
 5. W środę po wieczornej Mszy św. Wspólnota Marana – Tha zaprasza na spotkanie w salce katechetycznej.
 6. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu prowadzoną przez wspólnoty naszej parafii.
 7. We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
 8. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Caritas naszej parafii w przyszłą niedzielę przeprowadzi zbiórkę do puszek na paczki wielkanocne dla biednych i ubogich rodzin. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim. Zbiórka darów przy sklepach odbędzie się w sobotę 14 marca.
 9. Dnia 11 marca w godzinach od 12.00 do 19.00 w VIII LO przy ul. Kartuskiej odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. Zarejestrować się mogą osoby pomiędzy 18 a 55 rokiem życia.
 10. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 28 – 30 maja do sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, do Świebodzina, Górki Klasztornej, Lichenia oraz Gniezna i Pniew, gdzie znajduje się Sanktuarium Urszuli Ledóchowskiej. Koszt wynosi około 400 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
 11. Zapraszamy do kiosku parafialnego. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, bardzo ładne paschaliki wielkanocne, można też nabyć medaliki z wizerunkiem św. Jana Pawła II.
 12. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Edwin Buszmann z ul. Kolonia Zręby, l. 71

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.