V Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2015 r.

 1. Różaniec w intencji Ojczyzny od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
 2. Kontynuowane są prace remontowe w zakrystii. W dniu dzisiejszym zapraszamy wszystkich parafian do obejrzenia nowego wyposażenia zakrystii. Część mebli została już zapłacona. Koszt remontu wraz z renowacją mebli wyniósł 35000 PLN. Ofiary na pozostałą część prosimy składać w zakrystii, biurze parafialnym oraz można przelewać na konto parafialne. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Wspólnota Marana Tha zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na adorację Najśw. Sakramentu. Nie będzie spotkania kręgu biblijnego.
 5. W piątek zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 na parafialną Drogę Krzyżową wokół kościoła. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży.
 6. W Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
 7. W Niedzielę Palmową zapraszamy wszystkie dzieci na godzinę 11.00 na skwerek przy ulicy Malczewskiego i Kościelnej planujemy przemarsz ulicą Szarą do kościoła. Prosimy wszystkie dzieci o przebranie się w stroje z okresu, kiedy po ziemi chodził Pan Jezus.
 8. W przyszła sobotę odwiedziny chorych i starszych z komunią św. Ks. Marcin odwiedzi chorych 30 marca i 11 kwietnia 2015 roku.
 9. Już dziś zachęcamy panie i panów do niesienia baldachimu i chorągwi podczas procesji rezurekcyjnej.
 10. W kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
 11. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 28 – 30 maja do sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, do Świebodzina, Górki Klasztornej, Lichenia oraz Gniezna i Pniew, gdzie znajduje się Sanktuarium Urszuli Ledóchowskiej. Koszt wynosi około 400 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
 12. Panie przygotowujące palmy na Niedzielę Palmową proszą o przynoszenie materiału do robienia palm. Chętne osoby do robienia palm prosimy o przybycie w poniedziałek 23 marca o godz. 10.00 do salki katechetycznej.
 13. Zapraszamy do kiosku parafialnego. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, bardzo ładne paschaliki wielkanocne, można też nabyć medaliki z wizerunkiem św. Jana Pawła II.
 14. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Romuald Rymkiewicz, ul. Pobiedzisko, l. 79
  • Śp. Franciszek Kitta, ul. Bądkowskiego, l. 81,
  • Śp. Stanisława Krzesiewicz, ul. Kartuska, l. 87

 

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.