Niedziela Palmowa – 29.03.2015 r.

1. Dzisiaj w Niedzielę Palmową święcenie palm na wszystkich Mszach św. Palmy można nabywać w przedsionkach kościoła i w kiosku. Zapraszamy wszystkie dzieci na godzinę 11.00 na skwerek przy ulicy Malczewskiego i Kościelnej skąd ruszy procesja ulicą Szarą do kościoła. Prosimy wszystkie dzieci o przebranie się w stroje z okresu, kiedy po ziemi chodził Pan Jezus. Procesja z palmami również na Mszy św. o godzinie 13.00.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00.
  3. Porządek nabożeństw w TRIDUUM PASCHALNE:
    • „Wielki Czwartek” – Dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. O godz. 10.00 Msza św. Krzyżma z udziałem Biskupów i całego duchowieństwa w Katedrze Oliwskiej. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do północy. Nie będzie w tym dniu rannych Mszy św.
    • „Wielki Piątek” – Dzień śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Obowiązuje post ścisły i abstynencja. Adoracja w Wielki Piątek od godz. 7.00 do północy. Adoracja dla dzieci o godz. 12.00. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową zakończoną Koronką do Miłosierdzia Bożego. Na Liturgię Wielkopiątkową – Męki Pańskiej zapraszamy o godz. 18.00. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, Gorzkie Żale i adoracja do północy. Młodzież zapraszamy na adorację o godz. 21.00. Młodzież zaprasza na Misterium Pasyjne „Pod stopy krzyża”.
    • „Wielka Sobota” – Dzień przebywania Pana Jezusa w grobie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7.00 do 20.00. Poświęcenie pokarmów świątecznych od godz. 10.00 do 15.00 w kościele zakończone Różańcem i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Uroczystą Mszę św. Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Prosimy zabrać ze sobą świece. Skarbonki z ofiarami na Caritas prosimy przynosić w sobotę w czasie poświęcenia pokarmów i składać do kosza przy chrzcielnicy.
  4. Plan adoracji dla poszczególnych wspólnot duszpasterskich wywieszony jest w gablotach, również jest dostępny w naszym biuletynie, a także wyłożony na ostatnich ławkach. Można go zabierać.
  5. Spowiedź św. w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę podczas rannych i wieczornej Mszy św. natomiast w Wielki Czwartek – spowiedź tylko po południu od godziny 16.00 do 17.45, Piątek i Sobotę rano od godz. 7.00 do 9.00 oraz po południu od godz. 16.00 do 17.45.
  6. W czwartek po liturgii Mszy św. Wieczerzy Pańskiej mamy okazję podjęcia 30 – dniowej modlitwy w intencji jednego kapłana. W tym celu można w Wielki Czwartek odebrać u ministrantów intencję modlitwy oraz wskazówki dotyczące modlitwy. Jako kapłani o tę modlitwę prosimy w tak ważnym dla nas Dniu oraz dziękujemy za wszelką modlitwę i życzliwość.
  7. Pamiętajmy o kwiatach bądź też ofiarach na kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego.
  8. Msza św. Rezurekcyjna z procesją dookoła kościoła w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rano o godz. 6.00. Prosimy o przygotowanie asyst do chorągwi i baldachimu.
  9. Paniom i Panom, którzy pracowali i pomagali przy robieniu palm składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary z palm przeznaczone są na spłatę remontu i wyposażenia zakrystii. Pragnę również podziękować właścicielom sklepów przy których odbywały się zbiórki żywności.
  10. W kaplicy Matki Bożej do końca dzisiejszego dnia wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Paczki świąteczne będą wydawane we wtorek 31 marca od godz. 10.00 –  12.00 dla rodzin wielodzietnych oraz od 12.30 – 15.30 dla osób samotnych.
  11. W kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz wielkanocne świece – małe paschaliki, które można przynieść na liturgię Wielkiej Soboty do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych lub zapalić przy wielkanocnym śniadaniu.
    • Śp. Maria Borzycka, ul. Szara, l. 63
    • Śp. Maciej Bossy, ul. Kościelna, l. 78