Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 05.04.2015 r.

1. „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.” Aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, co martwe, niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności. Z tej okazji wszystkim drogim parafianom i gościom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne: Niech w naszych sercach rozkwita żywa wiara i nadzieja, niech Słowo Boże rozprasza niepewności i trudności życia codziennego, niech Chrystus Zmartwychwstały napełnia nasze serca błogosławieństwem i radością.
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. Taca z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na uczelnie katolickie. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
  3. Rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy prosić Boga o Jego miłosierdzie dla nas i całego świata.
  4. W związku z 10 rocznicą śmierci naszego wielkiego Polaka Św. Jana Pawła II w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godzinie 14 odbędzie się koncert poświęcony Janowi Pawłowi II pt. Święty Lolek. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie, na którym wystąpi Chór Sceny Muzycznej Gdańsk.
  5. Wymiana tajemnic różańca wyjątkowo we wtorek po wieczornej Mszy św.
  6. Wspólnota Franciszkańska zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 16.30.
  7. W związku z pracami przy przebudowie pętli tramwajowej w tym tygodniu zamknięty zostanie wjazd na plac przykościelny od ul. Kartuskiej. Tymczasowo na plac będzie można wjechać od ul. Struga.
  8. Z serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tegorocznych świąt. Kapłanom, Siostrom zakonnym, Służbie liturgicznej, Panom kościelnym, Panu organiście, Panom i Paniom, którzy pomagali w przygotowaniu, dekorowaniu i sprzątaniu kościoła, Paniom pomagającym w zespole „Caritas”, młodzieży, wspólnotom duszpasterskim i wszystkim parafianom za wszelką okazaną pomoc i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 28-30 maja do sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, do Świebodzina, Górki Klasztornej, Lichenia oraz Gniezna i Pniew, gdzie znajduje się Sanktuarium Urszuli Ledóchowskiej. Koszt wynosi około 400 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
  10. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim ciekawe artykuły związane ze świętami Wielkanocnymi.
    • Śp. Jan Kopot, ul. Bądkowskiego, l. 66