04 Niedziela Wielkanocna – 26.04.2015 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
 2. Jutro w poniedziałek o godzinie 16.30 na swoje spotkanie zaprasza wspólnota Apostolat Maryjny.
 3. W środę 29 kwietnia wspólnota Marana Tha zaprasza na spotkanie po wieczornej Mszy św.
 4. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych do salki katechetycznej na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W piątek 1 maja – wspomnienie Św. Józefa rzemieślnika. Jest to również I piątek miesiąca – spowiedź św. od godziny 16.00, dodatkowa Msza św. dla dzieci o godzinie 17.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adorację.
 6. Nabożeństwa majowe będą w kościele sprawowane po wieczornych Mszach św. Tradycyjnie na Wzgórzu Mickiewicza nabożeństwa majowe odbywają się  przy kapliczce o godz. 19.00, do udziału w których serdecznie zachęcamy. Natomiast w każdą sobotę maja o godz. 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski połączony z nabożeństwem majowym.
 7. Począwszy od maja pragniemy każdego 13 dnia miesiąca do października gromadzić się o godz. 20.00 na Mszy św. Fatimskiej zakończonej procesją z Różańcem wokół kościoła.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca 2 maja będziemy przeżywać przeniesioną Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – dodatkowa Msza św. o godzinie 9.00. Kapłani z posługą sakramentalną udadzą się do chorych w następną sobotę 9 maja.
 9. Dzisiaj w niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki zbierają datki, które zasilą budżet hospicjów. W podziękowaniu przekażą każdemu darczyńcy żonkil- kwiat symbolizujący nadzieję. Wesprzyjmy hojnie to dobrze znane dzieło miłosierdzia.
 10. Przy ołtarzu św. Jana Pawła II można zobaczyć Relikwiarium, które będzie zamontowane w ścianie obok ołtarza.
 11. W tym tygodniu dokonaliśmy przeglądu części dachu na wieży i od strony ul. Kartuskiej, częściowo został połatany. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na cele remontowe.
 12. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 13. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Feliksa Kasprzyk-Kułaczewska, l.87
  • Śp. Janusz Milewski, z ul. Gerwazego, l. 74

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.