Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 24.05.2015 r.

2. Dzisiaj, w  niedzielę 24 maja, przeżywamy  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jednocześnie na Mszy św. o godzinie 13.00 Przybędzie ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, który przeprowadzi Wizytację Kanoniczną Parafii i udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie, które działają przy  Parafii.
  3. Jutro w poniedziałek 25 maja – drugi Dzień Zielonych Świąt. Święto NMP – Matki Kościoła.
  5. W środę wspólnota Marana Tha zaprasza na spotkanie po wieczornej Mszy św.
  6. Również w środę spotkanie dla Apostolatu Maryjnego o godzinie 16.30.
  7. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej.
  8. W piątek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adorację połączone z Nabożeństwem Majowym.
  9. Od jutra rozpoczynamy w Kościele okres zwykły.
  10. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w kościele po wieczornych Mszach św. oraz tradycyjnie na Wzgórzu Mickiewicza przy kapliczce o godz. 19.00. Natomiast w każdą sobotę maja o godzinie 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski połączony z nabożeństwem majowym.
  11. We worek 26 maja Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych mamach, tych żyjących ale i tych, które odeszły do domu Pana.
  12. W czwartek 28 święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jednocześnie jest to rocznica śmierci sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  13. W przyszłą niedzielę 31 maja – uroczystość Najświętszej Trójcy.
  14. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
  15. W najbliższy czwartek wyjazd na naszą parafialną pielgrzymkę o godzinie 7.00 rano. Autokar będzie podstawiony przy kościele na ul. Szarej.
  16. Do wieczności odeszli:
    • Śp. Jarosław Prochera z ul. Wojskiego, l. 56
    • Śp. Halina Czopek z ul. Bądkowskiego, l. 82

* * * * *
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi plebiscytu na Proboszcza Roku informujemy, że Ks. Abp nominował Ks. Jacka. Kto chciałby głosować to trzeba wysłać sms na nr 72355 o treści: da.21 (koszt 2,46).