Niedziela Trójcy Świętej – 31.05.2015 r.

2. Dzisiaj w  niedzielę 31 maja – uroczystość Najświętszej Trójcy.
  3. W środę– wspólnota Marana Tha zaprasza na spotkanie po wieczornej Mszy św.
  4. Od jutra przez cały miesiąc czerwiec nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornych Mszach św.
  5. W czwartek 4 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, po procesji około 13.00 i 18.00. Uroczysta suma z procesją do czterech ołtarzy o godz. 10.00. Procesja z Najświętszym sakramentem przejdzie ulicami: Kartuską, Tarasami, Zakopiańską i Kartuską do Kościoła. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych okien. Ze szczególną prośbą zwracamy się do wszystkich asyst, aby w procesji uczestniczyły wszystkie chorągwie. Prosimy również panów do niesienia baldachimu i kierowania ruchem. Prosimy także o pomoc przy budowie ołtarzy i zachowaniu powagi i rozmodlenia w czasie procesji. Nie wystawajmy na chodnikach, ale czynnie włączajmy się w śpiew i modlitwę.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek, spowiedź św. od godziny 16.30.
  7. Kapłani odwiedzą chorych i starszych z Komunią św. w I sobotę miesiąca, Ks. Proboszcz i Ks. Michał odwiedzą chorych w późniejszym terminie.
  8. Wszystkich parafian, a w szczególności dziewczynki sypiące kwiatki zachęcamy do licznego udziału przez całą Oktawę Bożego Ciała.
  9. Serdecznie prosimy parafian o przynoszenie kwiatów do sypania dla dziewczynek podczas procesji Bożego Ciała.
  10. Próba sypania kwiatów i przymierzanie strojów dla asysty dziewcząt we wtorek o godz. 17.00. Zapraszamy również dzieci które przeżywały w tym roku Rocznicę I komunii św. do udziału w procesji Bożego Ciała.
  11. Do wieczności odeszli:
    • Śp. Adam Bielan z ul. Bądkowskiego, l. 48
    • Śp. Eugeniusz Gągała z Gdyni, l. 86

* * * * *
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi plebiscytu na Proboszcza Roku informujemy, że Ks. Abp nominował Ks. Jacka. Kto chciałby głosować to trzeba wysłać sms na nr 72355 o treści: da.21 (koszt 2,46).