XIII Niedziela Zwykła – 28. 06. 2015 r.

 1. Różaniec w intencji Ojczyzny codziennie o godz. 17.30.
 2. Do końca miesiąca czerwca nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornych Mszach św.
 3. Dzisiaj w niedzielę żegnamy ks. Michała Staniszewskiego, który po pięknej trzyletniej pracy decyzją ks. Abp. został skierowany do nowej parafii.
 4. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopowy. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św. Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 5. W tym tygodniu:
  • Jutro w poniedziałek uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. „ Świętopietrze”. Bóg zapłać za złożone ofiary. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.
  • W czwartek 2 lipca – modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne. Jest to I czwartek miesiąca.
  • W piątek 3 lipca – święto Św. Tomasza Apostoła. wynagradzamy NSPJ za wszystkie grzechy. Jest to I piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 17.30.
  • W sobotę 4 lipca – wynagradzamy Niep. Sercu NMP – po wieczornej Mszy św. nabożeństwo połączone z Różańcem.
 6. Nasz Parafialny Zespół Caritas uczestniczy w akcji Caritas Archidiecezji Gdańskiej: „Tornister pełen uśmiechu”. Dlatego są rozprowadzane wśród chętnych parafian puste plecaki, do których będzie można zakupić przybory szkolne. Wypełnione plecaki należy w połowie sierpnia przynieść na parafię, aby pod koniec miesiąca obdarować dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zachęcamy wszystkich parafian o wielkim sercu do pomocy i licznego udziału w tej akcji charytatywnej.
 7. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne będzie czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.
 8. Osoby, które chciałyby  przyjąć pielgrzymów na „Światowe dni młodzieży” w lipcu 2016 roku, mogą zgłaszać się po Mszy św. w zakrystii oraz biurze parafialnym.
 9. W kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.