XIV Niedziela Zwykła – 05.07.2015 r.

2. W dzisiejszą niedzielę jeszcze raz prosimy o pomoc i  zbiórkę do puszek organizowaną przez ministrantów i Caritas naszej parafii na letnie kolonie dla dzieci z ubogich rodzin oraz na letni wyjazd ministrantów. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. W naszej wspólnocie parafialnej witamy dzisiaj ks. Marcina Mieszczuka, który rozpoczyna posługę duszpasterską. Życzymy mu wielu łask Bożych i opieki naszego patrona Św. Franciszka z Asyżu.
  4. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopowy. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św. Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
    • W poniedziałek 6 lipca – po wieczornej Mszy św. wymiana Tajemnic Różańca św.
    • We wtorek 7 lipca o godzinie 16.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej
    • W środę 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana.
    • W sobotę 11 lipca – święto Św. Benedykta, opata patrona Europy.
  6. Nasz Parafialny Zespół Caritas uczestniczy w akcji Caritas Archidiecezji Gdańskiej: „Tornister pełen uśmiechu”. Dlatego są rozprowadzane wśród chętnych parafian puste plecaki, do których będzie można zakupić przybory szkolne. Wypełnione plecaki należy w połowie sierpnia przynieść na parafię, aby pod koniec miesiąca obdarować dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zachęcamy drogich parafian do pomocy i licznego udziału w tej akcji charytatywnej.
  7. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.
  8. Osoby, które chciałyby  przyjąć pielgrzymów na „Światowe dni młodzieży” w lipcu 2016 roku, mogą zgłaszać się po Mszy Św. w zakrystii oraz biurze parafialnym.
  9. W kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.
    • Śp. Jadwiga Maj, z ul. Śląskiej l. 86
    • Śp. Ryszard Bąbik z ul. Szarej l.72