XIV Niedziela Zwykła – 05.07.2015 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
 2. W dzisiejszą niedzielę jeszcze raz prosimy o pomoc i  zbiórkę do puszek organizowaną przez ministrantów i Caritas naszej parafii na letnie kolonie dla dzieci z ubogich rodzin oraz na letni wyjazd ministrantów. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. W naszej wspólnocie parafialnej witamy dzisiaj ks. Marcina Mieszczuka, który rozpoczyna posługę duszpasterską. Życzymy mu wielu łask Bożych i opieki naszego patrona Św. Franciszka z Asyżu.
 4. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopowy. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św. Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 5. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek 6 lipca – po wieczornej Mszy św. wymiana Tajemnic Różańca św.
  • We wtorek 7 lipca o godzinie 16.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej
  • W środę 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana.
  • W sobotę 11 lipca – święto Św. Benedykta, opata patrona Europy.
 6. Nasz Parafialny Zespół Caritas uczestniczy w akcji Caritas Archidiecezji Gdańskiej: „Tornister pełen uśmiechu”. Dlatego są rozprowadzane wśród chętnych parafian puste plecaki, do których będzie można zakupić przybory szkolne. Wypełnione plecaki należy w połowie sierpnia przynieść na parafię, aby pod koniec miesiąca obdarować dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zachęcamy drogich parafian do pomocy i licznego udziału w tej akcji charytatywnej.
 7. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.
 8. Osoby, które chciałyby  przyjąć pielgrzymów na „Światowe dni młodzieży” w lipcu 2016 roku, mogą zgłaszać się po Mszy Św. w zakrystii oraz biurze parafialnym.
 9. W kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.
 10. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Jadwiga Maj, z ul. Śląskiej l. 86
  • Śp. Ryszard Bąbik z ul. Szarej l.72
  • Śp. Amelia Jarzęcka z ul. Kartuskiej l. 84

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.