XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2015 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
 2. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Pamiętajmy o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św.
 3. Dzisiaj w niedzielę witamy księdza ze zgromadzenia Księży Pallotynów.
 4. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek spotkanie Apostolatu Maryjnego o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy.
  • W piątek 31 lipca – Św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
  • W sobotę 1 sierpnia – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 17.30.
  • W sobotę 1 sierpnia – zapraszamy po wieczornej Mszy św. na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z Różańcem.
 5. Od soboty rozpoczynamy nowy miesiąc. Sierpień to miesiąc pielgrzymek zmierzających na Jasną Górę do tronu Królowej Polski. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich pątnikach upraszając im potrzebnych łask Bożych i sił w trudach pielgrzymowania. Sierpień to również miesiąc trzeźwości i abstynencji. Módlmy się w tym miesiącu za wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodziny, prosząc o dar trzeźwości. Niech nasza wstrzemięźliwość wyprosi u Boga łaskę wytrwania i wyjścia z nałogu dla wszystkich uzależnionych.
 6. W okresie wakacyjnym biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.
 7. W I sobotę miesiąca września zapraszam na mini Pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych naszej diecezji i diecezji pelplińskiej: Swarzewo, Sianowo, Trąbki Wielkie oraz Sanktuarium Matki Boskiej Pojednania w Łęgowie. Koszt jeszcze nie jest znany, ale pewnie około 60 zł.
 8. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 9. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Jadwigę Cisło z ul. Ogińskiego, l. 62
  • Śp. Michał Pietrzak z ul. Bądkowskiego, l. 30.
  • Śp. Scholastyka Zalewska z ul. Pana Tadeusza, l.86
  • Śp. Janusz Cynowski z ul. Horeszków, l. 60

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.