XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2015 r.

2. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Pamiętajmy o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św.
  3. Rozpoczynamy nowy miesiąc. Sierpień to miesiąc pielgrzymek zmierzających na Jasną Górę do tronu Królowej Polski. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich pątnikach upraszając im potrzebnych łask Bożych i sił w trudach pielgrzymowania. Sierpień    to również miesiąc trzeźwości i abstynencji. Módlmy się w tym miesiącu za wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodziny, prosząc o dar trzeźwości. Niech nasza wstrzemięźliwość wyprosi u Boga łaskę wytrwania i wyjścia z nałogu dla wszystkich uzależnionych.
  4. Zmianka Tajemnic Różańcowych jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
    • We wtorek 4 sierpnia – Św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
    • W czwartek 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego.
    • W sobotę 8 sierpnia – Św. Dominika, kapłana.
    • W wtorek nie odbędzie się spotkanie Rodziny Franciszkańskiej
    • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca spowiedź św. w piątek od godziny 16.30.
  6. W okresie wakacyjnym biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.
  7. W I sobotę miesiąca września zapraszam na mini Pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych naszej diecezji i diecezji pelplińskiej: Swarzewo, Sianowo, Trąbki Wielkie oraz Sanktuarium Matki Boskiej Pojednania w Łęgowie. Koszt jeszcze nie jest znany, ale pewnie około 60 zł.
  8. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Stanisława Jasińskiego z ul. Malczewskiego, l. 88,
    • Śp. Zofia Lis z USA, l. 57