XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2015 r.

2. W sierpniu pamiętajmy o wszystkich pielgrzymach zmierzających do tronu Królowej Polski oraz o trzeźwości i abstynencji. Módlmy się za wszystkich uzależnionych od alkoholu, prosząc o dar trzeźwości, a nasza wstrzemięźliwość niech wyprosi u Boga łaskę wytrwania i wyjścia z nałogu dla uzależnionych.
    • We wtorek 10 sierpnia – Św. Klary, dziewicy.
    • W środę 12 sierpnia – Św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męczennika.
    • W czwartek 13 sierpnia – przypada dzień 70 urodzin Ks. Abp. Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu. O godz. 20.00 zapraszamy na Mszę św. Fatimską połączoną z procesją i rozważaniem tajemnic Różańca św. prosimy zabrać ze sobą świece. Mszę św. będzie sprawował i homilię wygłosi Ks. dr Mirosław Gawron
    • W piątek 14 sierpnia – Rocznica poświęcenia Kościoła Archikatedralnego w Oliwie.
    • W sobotę 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00.
      Po Mszy św. wieczornej rozpoczną się uroczystości wprowadzenia Relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy na film o życiu Ks. Jerzego i następnie odbędzie się spotkanie z zaproszonymi gośćmi.
    • W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 13.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii pod przewodnictwem Ks. Abp Sławoja Leszka Głódzia i zaproszonych gości. Mam nadzieję że nie zabranie też naszych Parafian na tej pięknej uroczystości
  4. Do końca sierpnia biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30–17.30.
  5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Wypełnione plecaki prosimy do połowy sierpnia przynieść na parafię, aby pod koniec miesiąca obdarować nimi dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.
  6. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Czesław Zalęski z ul. Rzęsna, l. 77
    • Śp. Mikołaj Bełej z ul. Myśliwskiej, l. 75