XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2015 r.

1. Różaniec w intencji Ojczyzny codziennie o godz. 17.30.
  2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie kleryków naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego. W tym roku na I rok studiów zgłosiło się 18 młodych mężczyzn. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
    • We wtorek 1 września – bł. Bronisławy, dziewicy; po wieczornej Mszy św. wymiana Tajemnic Różańca.
    • W środę 2 września zapraszamy wszystkie dzieci na godzinę 8.30 Razem z nauczycielami i rodzicami  na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
    • W czwartek 3 września – św. Grzegorza Wielkiego, papieża. Tego dnia modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, a po wieczornej Mszy św. zapraszamy do salki parafialnej osoby, które zapisały się na pielgrzymkę.
    • W piątek 4 września – I piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ i adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • W sobotę 5 września – po rannych Mszach św. ks. Marcin-senior odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz i ks. Marcin-junior wyjątkowo odwiedzą chorych w I piątek miesiąca. Ksiądz Adam odwiedzi swoich chorych w innym terminie. Jest to I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po wieczornej Mszy św. połączone z Różańcem.
    • W przyszłą niedzielę 6 września – zapraszamy młodzież rodziców i nauczycieli na Msze św. rozpoczynające Nowy Rok Szkolny. Młodzież na godz. 10.00, dzieci z klasy „O” na 11.30. Na tej Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zachęcamy młodzież i dzieci do skorzystania z sakramentu pojednania.
    • Już dzisiaj chcemy zapowiedzieć, iż w przyszły wtorek 8.09 wieczornej Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi Asystent Duchowy wspólnoty Franciszkańskiej O. Kazimierz Brzozowski. Serdecznie zapraszamy również na spotkanie modlitewne o godzinie 16.30 do salki parafialnej.
  4. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyłączyli się do akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Mszę św. dziękczynną w intencji ofiarodawców odprawimy w niedzielę 13 września o godz. 11.30.
  5. Chłopców pragnących służyć przy ołtarzu, jako ministranci prosimy o kontakt z Ks. Marcinem-juniorem.
  6. Rada Dzielnicy Siedlce, zaprasza w przyszłą Niedziele 6 września o godzinie 15 na historyczny spacer po Siedlcach. Początek przy Parku na skrzyżowaniu ul. Kartuskiej i Powstańców Warszawskich vis a vis Szpitala Wojewódzkiego. Podczas tego spaceru, przewodnik przybliży nam historię i ciekawostki naszej dzielnicy.
  7. Dziś odbywa się zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.
  8. W zakrystii i w kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.
    • Śp. Agnieszkę Mądrą z ul. Kartuskiej, l. 90
    • Śp. Janinę Urbanowicz z ul. Olchowej, l. 87