XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2015 r.

1. W  dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Fatimski, zapraszamy na godzinę 20.00 ze świecami na Mszę św., której będzie przewodniczył ojciec Radosław Solon ze zgromadzenia Ojców kapucynów. Po Mszy św. procesja wokół kościoła i Różaniec. Zapraszamy serdecznie.
  2. Rodziców, kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w dniu dzisiejszym o godzinie 18.45 po wieczornej Mszy św.
  3. Różaniec w intencji Ojczyzny codziennie o godz. 17.30.
    • W poniedziałek 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
    • We wtorek 15 września – wspomnienie NMP Bolesnej.
    • W środę 16 września – wspomnienie Św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Również w środę zapraszamy tradycyjnie na godzinę 20.30 na Apel Papieski.
    • W czwartek 17 września – wspomnienie Św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
    • W piątek 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski.
    • W sobotę 19 września – wspomnienie Św. Januarego, biskupa i męczennika.
  5. Chłopców pragnących służyć przy ołtarzu jako ministranci prosimy o kontakt z Ks. Marcinem – juniorem.
  6. Plan spotkań dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Sakramentu Pokuty i Eucharystii:
    • Klasa IIIa – wt. 16 30 – 17 30,
    • Klasa IIIb – śr. 16 30 – 17 30,
    • Klasa IIIc – śr. 17 30 – 18 30.
      Dzieci zgłoszone spoza SP 14 poinformujemy e-mailowo.
      Spotkanie z rodzicami odbędzie się 20 września o godzinie 19 00. Zapraszamy również rodziców, których dzieci uczęszczają do innych szkół.
  7. Od dzisiaj do 19 września będziemy przeżywać kolejny V już tydzień wychowania pod hasłem „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”.
  8. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana–Tha w środę po wieczornej Mszy św.
  9. W piątek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu.
  10. W dniach od 18 do 19 września 2015 roku odbędzie się doroczna Pielgrzymka Ludzi Morza i ich rodzin na Jasną Górę. Do udziału zapraszamy wszystkich, szczególnie Ludzi Morza wraz z rodzinami.
  11. Następna niedziela 20 września będzie niedzielą Maryjną celem pogłębienia kultu Matki Bożej, przyjęcia znaku jej opieki oraz ożywienia grup parafialnych. Wspólnota Apostolat Maryjny, będzie przeżywać 30 rocznicę powstania w naszej parafii.
  12. W kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.
    • Śp. Agnieszkę Wójcik, lat 88 z ul. Barniewickiej,
    • Śp. Stanisława Zielonko, lat 85 z ul. Kartuskiej,
    • Śp. Ryszarda Żyluk, lat 87 z ul. Subisława.