XXV Niedziela Zwykła – 20.09.2015 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Maryjną, celem pogłębienia kultu Matki Bożej, przyjęcia znaku jej opieki oraz ożywienia grup parafialnych. Wspólnota Apostolat Maryjny, przeżywa 30 rocznicę powstania w naszej parafii. W tej intencji o godzinie 13 00 odbędzie się Msza Św.
 2. Różaniec w intencji Ojczyzny codziennie o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek 21 września – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • W środę 23 września – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  • W piątek 25 września – wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
 4. W dniu dzisiejszym o godzinie 19 00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Sakramentu Pokuty i Eucharystii. Zapraszamy również rodziców, których dzieci uczęszczają do innych szkół.
 5. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana–Tha w środę po wieczornej Mszy św.
 6. W czwartek zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego po wieczornej mszy św. do salki Parafialnej.
 7. W piątek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu.
 8. 26 września 2015 r to kolejny Diecezjalny Dzień Modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży 2016. Przypominamy o przyjęciu młodzieży w naszych domach. W naszej parafii będzie przebywać około 250 młodzieży głównie z Włoch.
 9. W przyszłą niedzielę 27.09 w związku z XXXI Ogólnopolską Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę oraz Światowym Spotkaniem Rodzin w Filadelfii, na każdej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy aby wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty.
 10. Chłopców pragnących służyć przy ołtarzu jako ministranci prosimy o kontakt z Ks. Marcinem – juniorem.
 11. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 12. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Helenę Szada, lat 84 z ul. Kartuskiej,
  • Śp. Antoninę Kiedrowską, lat 68 z ul. Kartuskiej.

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.