XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2015  r.

1. W dniu wczorajszym Ojciec Św. Franciszek mianował ks. Prałata Zbigniewa Zielińskiego, dotychczasowego proboszcza Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, nowym Biskupem pomocniczym Archidiecezji Gdańskiej. Prosimy o modlitwę w intencji Biskupa Nominata.
    • Drodzy czciciele Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do włączenia się w światowy rytm modlitwy na skrzyżowaniach ulic. Spotykamy się 28 września jutro w poniedziałek o 15.00. na naszym skrzyżowaniu przy kościele, przy nowej pętli. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.  Niech przez chwilę ucichnie zgiełk, by mógł być słyszalny święty szept koronki proszącej Pana Boga za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga, o pokój na ziemi, jak również w intencjach ważnych dla społeczności, w której żyjemy.
    • We wtorek 29 września – Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
    • W środę 30 września – Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
    • W czwartek 1 października – Św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Od czwartku przez cały miesiąc będziemy się gromadzić na modlitwie Różańcowej po wieczornej Mszy św. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Matka Boża obiecała, że „ci, którzy zawierzą Mi przez różaniec, nie zginą. To o co prosić będziecie przez mój różaniec, otrzymacie”. Zachęcamy zatem drogich parafian do zapisywania się do wspólnoty Żywego Różańca. Można to uczynić po Mszach św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
    • W piątek 2 października – Św. Aniołów Stróżów.
    • W piątek 2 października – wynagradzamy NSPJ. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • W sobotę 3 października – Po rannych Mszach św. kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP połączone z Różańcem.
  3. Uroczystości Odpustowe ku czci Św. Franciszka z Asyżu przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 4 października. Sumie Odpustowej o godzinie 13.00 będzie przewodniczył i wygłosi homilię Ks. kanonik Remigiusz Langowski. Jest to również dzień imienin Papieża Franciszka. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojcu Świętym.
  4. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana–Tha w środę po wieczornej Mszy św.
  5. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się tekstami Pisma Świętego i nauczyć się je czytać, a więc zwłaszcza osoby początkujące.
  6. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Mariusz Hajdo z Dortmundu, l. 51
    • Śp. Stanisław Ramus z ul. Stryjewskiego, l. 90