XXVII Niedziela Zwykła – 04.10.2015 r.

1. Przeżywamy w dzisiejszą niedzielę nasz Odpust parafialny ku czci św. Franciszka z Asyżu. Sumie Odpustowej o godzinie 13.00 będzie przewodniczył i wygłosi homilię  Ks. kanonik Remigiusz Langowski. Jest to również dzień imienin Papieża Franciszka. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojcu Świętym. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości odpustowych: Kapłanom, Siostrom zakonnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu organiście, Paniom dekorującym i sprzątającym kościół, Panom kościelnym, Paniom pracującym w kuchni, wszystkim wspólnotom parafialnym składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W środę 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej.
  3. W piątek 9 października – Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  4. Od czwartku 1 października przez cały miesiąc będziemy się gromadzić na modlitwie Różańcowej po wieczornej Mszy św. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Matka Boża obiecała, że „ci, którzy zawierzą Mi przez różaniec, nie zginą. To o co prosić będziecie przez mój różaniec, otrzymacie”. Zachęcamy zatem drogich parafian do zapisywania się do wspólnoty Żywego Różańca. Można to uczynić po Mszach św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Z tej okazji w całej Polsce są organizowane zbiórki pieniężne na pomoc dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości i biednych rodzin, aby mogły uczyć się i studiować. Chciejmy i my naszymi ofiarami wesprzeć to wspaniałe „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O godzinie 19.00 zapraszamy na koncert z okazji Dnia Papieskiego wystąpi Magdalena Witczak – sopran, Piotr Macalak – bas oraz Elżbieta Kulińska – organy.
  6. Spotkanie Rodziny Franciszkańskiej we wtorek o 16:30.
  7. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana–Tha w środę po wieczornej Mszy św.
  8. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się tekstami Pisma Świętego i nauczyć się je czytać.
  9. Już dzisiaj chcemy przekazać informację, iż od niedzieli 18 października rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży, które potrwają do środy włącznie. Prowadzone będą przez Diakonię domowego Kościoła. Nauki będzie głosił ks. Karol Ciesielski.
  10. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Henryka Chojnowska z ul. Malczewskiego, l. 77
    • Śp. Krystyna Stiewa z ul. Bądkowskiego, l. 69