XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10. 2015 r.

1. Dzisiaj w  niedzielę przeżywamy XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Z tej okazji w całej Polsce są organizowane zbiórki pieniężne na pomoc dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości i biednych rodzin, aby mogły uczyć się i studiować. Chciejmy i my naszymi ofiarami wesprzeć to wspaniałe „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O godzinie 19.00 zapraszamy na koncert z okazji Dnia Papieskiego wystąpi Magdalena Witczak – sopran, Piotr Macalak – bas oraz Elżbieta Kulińska – organy.
  2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii witamy na praktyce niedzielnej  Ks. Diakona Artura Suskę.
    • We worek 13 października –   Bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana.
    • W czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
    • W piątek św. Jadwigi Śląskiej.
    • W sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego
  4. Zapraszamy dzieci na nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe przez cały miesiąc po wieczornych Mszach św.
  5. We wtorek nabożeństwo różańcowe po Mszy Świętej fatimskiej o 20:00. Ostanie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie będzie sprawował i homilię wygłosi Ks. dr Maciej Machalica zapraszamy serdecznie na Mszę św. i Nabożeństwo.
  6. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana–Tha w środę po wieczornej Mszy św.
  7. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się tekstami Pisma Świętego i nauczyć się je czytać.
  8. W tym miesiącu wyjątkowo Apel Papieski odbędzie się w wspomnienie Św. Jana Pawła II czyli w czwartek 22.10. o godzinie 20.30.
  9. Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła oraz przy bocznych wyjściach. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym.
  10. 15.10.2015 o godzinie 17.00 organizatorzy zapraszają na Wzgórze Mickiewicza przy ul. Maryli na otwarcie pomnika Adama Mickiewicza.
  11. Od przyszłej  niedzieli 18 października rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży, które potrwają do środy włącznie. Prowadzone będą przez Diakonię domowego Kościoła. Nauki będzie głosił ks. Karol Ciesielski.
  12. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Felicję Ptasińską z ul. Goszczyńskiego, l. 89
    • Śp. Wojciecha Wieteskę z ul. Pana Tadeusza, l. 68