XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2015 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną. Naszymi modlitwami pragniemy wspierać wszystkich pracujących na terenach misyjnych. Zbiórka do puszek z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  2. Również dzisiaj w   niedzielę 18 października rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży, które potrwają do środy włącznie. Prowadzone są przez Diakonię domowego Kościoła. Nauki w poniedziałek i wtorek o godzinie 19.30 a w środę Msza św. na zakończenie o godzinie 18.00 Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Karol Ciesielski.
    • W poniedziałek – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, z tego względu dzisiaj na Mszy św. o godzinie 13.00 nastąpi poświęcenie obrazu Ks. Jerzego.
    • We worek 20 października –   św. Jana Kantego, Kapłana.
    • W środę 21 października – bł. Jakuba Strzemię. W środę o godzinie 18.00 Msza św. na zakończenie rekolekcji. W tym dniu wyjątkowo nie odbędzie się spotkanie Marana Tha.
    • W czwartek 22 października – św. Jana Pawła II, w tym dniu zapraszamy wszystkich Parafian na tradycyjny Apel Papieski o godzinie 20.30. Zapraszam wszystkich serdecznie aby nauczanie naszego Wielkiego Rodaka nie zostało zatracone.  Po Mszach św. i Apelu będzie możliwość oddania czci relikwiom Świętego.
      W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się tekstami Pisma Świętego i nauczyć się je czytać.
  4. Zapraszamy dzieci na nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe przez cały miesiąc po wieczornych Mszach św.
  5. W ubiegłym tygodniu na rekonstrukcję zegarów wieżowych ofiarę złożyło 10 rodzin. Ofiary można składać po każdej mszy św. w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  6. Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła oraz przy bocznych wyjściach. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym.
  7. We wtorek 20 października z  okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 14 serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i absolwentów na uroczystą Mszę św. o godzinie 12.00.
  8. W ubiegły czwartek na Wzgórzu  został odsłonięty i poświęcony pomnik Adama Mickiewicza. Proszę bardzo aby nie dewastować pomnika, który został odrestaurowany przez mieszkańców.
  9. Przypominamy i informujemy, iż zima nieubłaganie nadchodzi zmiana czasu na czas zimowy z soboty na niedzielę 24.10 na 25.10.
  10. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Zofię Wojtkiewicz z ul. Al. Zwycięstwa, l. 85
    • Śp. Regina Orlik z ul. Pana Tadeusza, l. 81