XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2015 r.

1. W ostatnią niedzielę października w świątyniach poświęconych, których data poświęcenia nie jest znana, przeżywana jest Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Nasz Kościół był konsekrowany i poświęcony 4 grudnia 1906 r. przez biskupa Rosentretera.
  2. Na ostatni tydzień nabożeństw Różańcowych dzieci zapraszamy na godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe po wieczornych Mszach św.
    • W środę 28 października – święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin Proboszcza Seniora – Ks. Tadeusza.
    • W niedzielę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Procesja za zmarłych z Mszą św. na cmentarzu Emaus o godz. 14.00. 1 listopada zapraszamy na Stary cmentarz „Emaus” o godzinie 21.00 na Różaniec połączony z wypominkami.
    • W poniedziałek 2 listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msza św. o godz. 18.00 w dzień zaduszny i we wszystkie czwartki listopada będzie sprawowana w intencji zmarłych, za których modlimy się w wypominkach.
    • Od 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Przez cały dzień Wszystkich Świętych i Dzień zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych we wszystkich kościołach i kaplicach spełniając następujące warunki:
      • pobożne nawiedzenie kościoła
      • odmówienie Ojcze nasz … i Wierzę w Boga …
      • spowiedź i Komunia Św.
      • dowolna modlitwa w intencji Ojca Św.
  4. Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym oraz 1 i 2 listopada na cmentarzach – Łostowickim i Emaus. Różaniec za zmarłych z wypominkami codziennie o godz. 17.15 oprócz niedziel.
  5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek 27.10 o 16:30.
  6. Spotkanie wspólnoty Marana Tha w środę 28.10 po wieczornej Mszy Świętej.
  7. Krąg Biblijny spotyka się w czwartek 29.10 po wieczornej Mszy Świętej.
  8. W ubiegłym tygodniu na rekonstrukcję zegarów wieżowych ofiarę złożyło 21 rodzin. Ofiary można składać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  9. Młodzież zaprasza do wspólnego udziału w wydarzeniu Holy Wins w Parafii Matki Bożej Fatimskiej na Żabiance w sobotę 31 października, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych.
  10. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 9.04-19.04.2016 r do Paryża, La Salette, Rems, Lourdes, Zamki nad Loarą. Zapraszam na spotkanie informacyjne we wtorek po wieczornej Mszy św. i Różańcu około godziny 19.00.
  11. Zapraszamy do udziału w Litanii Miast w Gdańsku przy Pomniku Poległych Stoczniowców w niedzielę 1 listopada o godz. 19.45.
  12. Duszpasterstwo Ludzi Morza zaprasza na Zaduszki Morskie. Nabożeństwo odbędzie się 2 listopada o godz. 20.00 na plaży w Sopocie przy kaplicy „O szczęśliwy powrót” – obok przystani rybackiej.
  13. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Aleksandra Kalemba z ul. Malczewskiego, l. 88
    • Śp. Barbara Gwóźdź, z ul. Malczewskiego, l. 73
    • Śp. Ryszard Włodarski z ul. Zielony Stok, l. 60
    • Śp. Marianna Nieczyporska z ul. Kartuskiej, l. 78

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.