XXXI Niedziela Zwykła – 01.11.2015 r. Wszystkich Świętych

1. W niedzielę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Procesja za zmarłych z Mszą św. na cmentarzu Emaus o godz. 14.00.  1 listopada zapraszamy na Stary cmentarz „Emaus” o godzinie 21.00 na Różaniec połączony z wypominkami.
    • W poniedziałek 2 listopada –  wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msza św. o godz. 18.00 w dzień zaduszny i we wszystkie czwartki listopada będzie sprawowana w intencji zmarłych, za których modlimy się w wypominkach. W dzień zaduszny Msze św. w naszym Kościele rano o godzinie 7.00, 8.00, 9.00 i po południu 17.00 i 18.00
    • Również w poniedziałek 2 listopada wymiana Tajemnic Żywego Różańca po wieczornej Mszy
    • Od 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Przez cały dzień Wszystkich Świętych i Dzień zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych we wszystkich kościołach i kaplicach spełniając następujące warunki:
      • pobożne nawiedzenie kościoła
      • odmówienie Ojcze nasz … i Wierzę w Boga …
      • spowiedź i Komunia Św.
      • dowolna modlitwa w intencji Ojca Św.
  3. Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym oraz 31.10 i 1 listopada na cmentarzach – Łostowickim i Emaus. Różaniec za zmarłych z wypominkami codziennie o godz. 17.15 oprócz niedziel.
  4. W czwartek 5 listopada – modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Jest to I czwartek miesiąca.
  5. W piątek 6 listopada – spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Dzieci zapraszamy na Mszę Pierwszopiątkowa o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. modlitwy wynagradzające NSPJ.
  6. W sobotę 7 listopada- kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  7. Spotkanie dla Wspólnoty Franciszkańskiej we wtorek 3.11 o godzinie 16.30
  8. Spotkanie wspólnoty Marana Tha w środę 04.11 po wieczornej Mszy Świętej.
  9. Krąg Biblijny spotyka się w czwartek 05.11 po wieczornej Mszy Świętej.
  10. W ubiegłym tygodniu na rekonstrukcję zegarów wieżowych ofiarę złożyło 32 rodziny. Ofiary można składać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  11. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 9.04-19.04.2016 r do Paryża, La Salette, Rems, Lourdes, Zamki nad Loarą.
  12. Zapraszamy do udziału  w Litanii Miast w Gdańsku przy Pomniku Poległych Stoczniowców w niedzielę 1 listopada o godz. 19.45.
  13. Duszpasterstwo Ludzi Morza zaprasza na Zaduszki Morskie. Nabożeństwo odbędzie się 2 listopada o godz. 20.00 na plaży w Sopocie przy kaplicy „O szczęśliwy powrót” – obok przystani rybackiej.
  14. W Nawiązaniu do decyzji KEP każda 2 niedziela listopada jest dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tej niedzieli będzie „Syria”. Przed Kościołem w przyszłą niedzielę odbędą się zbiórki do puszek dla cierpiących i prześladowanych Chrześcijan w tym Kościele.
  15. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Urszula Walińska z ul. Hebanowskiego, l. 68
    • Śp. Sabina Wegner z ul. Kartuska, l. 82
    • Śp. Zdzisław Antonowicz l. 86
    • Śp. Bożena Kordalska z ul. Kartuskiej pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00
    • Śp. Bogdan Janus z ul. Szczęśliwej, l. 63 pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.