I Niedziela Adwentu – 29.11.2015 r.

1. Rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ojciec Wojciech Bieszke ze zgromadzenia oo. Franciszkanów.
  2. Wraz z dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”. Będziemy go przeżywać w perspektywie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i 1050-lecia Chrztu Polski.
  3. Msze św. „Roratnie” od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zachęcamy, aby dzieci przynosiły z sobą lampiony. W czasie adwentu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  4. Poświęcone opłatki są rozprowadzane w kiosku, biurze parafialnym, zakrystii  oraz podczas niedzielnych Mszy św. w przedsionkach kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę 6 grudnia – zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla biednych rodzin z inicjatywy Rady Dzielnicy i Parafii. Ofiary można składać również do skarbony przy figurze św. Antoniego. W kaplicy Matki Bożej można do koszy składać produkty żywnościowe o dłuższej przydatności do spożycia dla rodzin potrzebujących. W ramach Akcji Caritas są również wyłożone torebki charytatywne, które można zabierać i napełnione przynieść przed świętami do kosza przy ołtarzu MB.
  6. Wizytę duszpasterską  zwaną Kolędą rozpoczniemy od poniedziałku 7 grudnia. Wizytę rozpoczniemy w tym roku od Zaborni.
    • W środę 2 grudnia po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Marana Tha.
    • W czwartek 3 grudnia – Św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Jest to jednocześnie I czwartek miesiąca, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
    • W piątek 4 grudnia – Św. Barbary, męczennicy. Jest to I piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. i po południu od godz. 16.00. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające NSPJ.
    • W sobotę 5 grudnia – Po rannych Mszach św. kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  8. Zapraszamy do naszego kiosku. Polecamy najnowszy numer Gościa niedzielnego, książki, modlitewniki, lampiony, wigilijne świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Prosimy o większe zainteresowanie i zachęcamy do licznego nabywania i czytania czasopism religijnych.
    • Śp. Annę Syrocką z ul. Malczewskiego l. 93
    • Śp. Joannę Tołkaczewską-Daukszewicz l. 66
    • Śp. Bronisławę Kaszubowską z ul. Kartuskiej, l. 81
    • Śp. Ryszarda Piekarczyka l. 66
    • Śp. Tadeusza Matyjaszczyk z ul. Domeyki, l. 79

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.