IV Niedziela Adwentu – 20.12.2015 r.

1. Od poniedziałku do czwartku  zapraszamy na Roraty o godz. 6.30. Spowiedź we wtorek, środę i czwartek na rannych Mszach św. do godz. 9.00 oraz po południu od godz. 17.00.
  2. W kaplicy Matki Bożej jeszcze dzisiaj można do koszy składać produkty żywnościowe o dłuższej przydatności do spożycia dla rodzin potrzebujących. Ofiary można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego.
  3. Przedświąteczne wydawanie darów żywnościowych osobom potrzebującym będzie w przyszły wtorek  22 grudnia. Rodziny z dziećmi od godziny 09:00. Osoby samotne od godziny 11:00. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które przekazały ofiary i dary dla rodzin potrzebujących.
  4. W czwartek 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. rano o godz. 6.30, 7.30.
    Dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę św. wigilijną o godz. 15.30.
    Pasterka tradycyjnie o północy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki w Matemblewie. Przed Pasterką wspólny śpiew kolęd od 23.30.
  5. W piątek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie pierwszej Mszy św. o godz. 7.00.
  6. W sobotę 26 grudnia Święto Św. Szczepana. Taca z tego święta przeznaczona jest na KUL i nasze uczelnie katolickie. Msze św. w porządku niedzielnym.
  7. W  niedzielę, 27 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Cała oktawa świąt Bożego Narodzenia sprzyja rozważaniu, jak ważna dla naszego życia doczesnego i wiecznego jest rodzina. Polećmy więc Bogu w ofierze Mszy Świętej nasze rodziny. Zapraszam wszystkie małżeństwa sakramentalne  – na każdej Mszy Św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  8. Również w przyszłą niedzielę 27 grudnia Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się tradycyjnie  o godz. 16.30
  9. Ks. Roman Naleziński, który w ubiegłą niedzielę prosił o wsparcie na budowę kościoła pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom.
  10. Dzisiaj ostatni dzień kolędy przedświątecznej. Kolęda ponownie rozpocznie się we wtorek 29.12 od ul. Bądkowskiego.
  11. W przyszłym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.
  12. Poświęcone opłatki są rozprowadzane w kiosku, biurze parafialnym, zakrystii  oraz podczas niedzielnych Mszy św. w przedsionkach kościoła. Składane ofiary są przeznaczone na potrzeby remontowe kościoła.
    • Śp. Dorotę Gałkiewicz l. 72 z ul. Konwaliowej,
    • Śp. Zdzisława Kamińskiego l. 84 z ul. Kartuskiej,
    • Śp. Tadeusza Drewek l. 65 z ul. Kartuskiej,
    • Śp. Mariana Olczak l. 58,
    • Śp. Edwarda Golenia l.86 z ul. Kartuskiej,
    • Śp. Apolinarego Katulskiego l. 86 z ul. Kartuskiej.